Skip to main content

Drużyna młodzików rozegrała na wyjeździe mecz w małpolskiej lidze młodzików, w którym to w pojedynku derbowym w przekonującym stylu pokonała Tarnovię Tarnów. Duża liczba sytuacji stworzona przez młode jaskółki sprawiła, że wynik mógł byś wyższy, jednak kilkukrotnie na drodze piłki do bramki stanął bramkarz gospodarzy.

Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Taką drużynę jak w tym spotkaniu chciałbym oglądać w każdym meczu. Chłopcy byli świadomi swoich umiejętności i od pierwszego do ostatniego gwizdka wyróżniali się odpowiednim nastawieniem, dążąc do zdobywania kolejnych bramek. Chcieliśmy pokazać od pierwszej akcji, że przyjechaliśmy tutaj zagrać jak najlepsze spotkanie i chęcią zdobywania bramek, co udało się dość szybko, ponieważ w pierwszych 10 minutach meczu zdobyliśmy obie bramki. Warto podkreślić dobrą postawę bramkarza Tarnovii, który uratował swój zespół jeszcze w 4,5 świetnych sytuacjach sam na sam. Pracowaliśmy w tym mezocyklu nad tworzeniem i wykorzystaniem wolnej przestrzeni, a także nad pressingiem w strefie wysokiej i jestem bardzo zadowolony, że wykreowane sytuacje były efektem właśnie dobrej realizacji wyżej wymienionych zadań. Gratuluję chłopcom świetnej gry w każdej fazie meczu, ale są też elementy, które chcemy poprawić i omówimy je spokojnie podczas analizy wideo.”

Tarnovia Tarnów – Unia Tarnów 0:2 (0:2)

bramki: Rzepka Filip, Karol Rybski (as. Rzepka Filip)

skład: Michałek Miłosz, Kolak Jakub, Ostręga Adrian, Tylko Jan, Rzepka Filip, Klimek Adrian, Rybski Karol, Włodarczyk Hubert, Miłkowski Maksymilian, Poręba Maksymilian, Zając Alan, Kantor Sebastian, Lasko Filip, Hajdo Jakub.