Skip to main content

W ubiegły weekend zawodnicy Unii Tarnów rozpoczęli zmagania w lidze halowej młodzików. Rozegrali 5 spotkań i je zwyciężyli, prezentując widowiskową grę. W spotkaniach z: LUKS Skrzyszów, Westovia Tarnów, KS Szynwałd, FA Wojnicz i KS Koszyce Wielkie Jaskółki zdobyły łącznie 17 bramek, a straciły zaledwie 2.


W poprzednich tygodniach, oprócz meczów na trawie, zawodnicy Unii wzięli też udział w turniejach organizowanych przez MZPN. Pierwszy z nich, to finał Mistrzostw Małopolski, do których awansowali po tarnowskich eliminacjach. W turnieju tym przeciwnikami były zespoły AP 21 Chrzanów, Dalin Myślenice, Krakus Nowa Huta. Wszystkie mecze stały na dobrym, wyrównanym poziomie, jednak awans do finału wywalczyły tym razem AP Chrzanów i Krakus Nowa Huta. W turnieju eliminacyjnym w Łapczycy, młodzi piłkarze z Tarnowa, zmierzyli się z ekipami: Okocimski Brzesko, MOSiR Bochnia, Gdovia Gdów, Dalin Myślenice, Piast Łapanów. W tych meczach ponownie zaprezentowali ofensywną i efektowną grę, wygrywając 2 spotkania, 2 remisując i doznając 1 porażki.

Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Duża ilość gier pozytywnie wpływa na rozwój piłkarski naszych zawodników. Możliwość gry w tych wszystkich wydarzeniach otrzymało blisko 20 z nich. W każdym z turniejów do samego końca walczyliśmy o wygraną, jednak czasem bywa i tak, że mimo bardzo dobrej gry, należy pogodzić się z brakiem awansu do dalszej fazy, co miało miejsce w pierwszych dwóch turniejach. W lidze halowej młodzików, w której szansę gry otrzymali także chłopcy, którzy w rozgrywkach halowych grali znacznie mniej, pokazaliśmy efektowną grę, a ta przełożyła się na ilość zdobytych bramek i komplet punktów. Przed nami obóz w Hiszpanii, na którym poza treningami i meczami z Hiszpańskimi zespołami, czeka nas też wiele wycieczek, czy choćby udział w meczu na stadionie Camp Nou pomiędzy FC Barceloną a Sevillą. Będzie to wielka wyprawa dla 50 zawodników naszej Akademii oraz zaproszonych przez nas chłopców z klubów regionu.”

Skład: Jakub Łabno, Filip Grzenia, Jan Tylko, Emanuel Grzywiński, Adrian Ostręga, Michał Imioło, Karol Rybski, Tymon Piwowarczyk, Jonasz Miśkowicz, Aleksander Krużel, Miłosz Michałek, Filip Rzepka, Jan Tylko, Ksawery Trancygier, Dorian Brzyski, Alan Zając.