Skip to main content

Zawodnicy z roczników 2010 oraz 2011 zmierzyli się kontrolnie z drużyną Dunajca Nowy Sącz, w poprzednim sezonie zwyciężyła w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Młodzików.


Pierwsza drużyna młodzików Unii rozegrała bardzo dobre i wyrównane spotkanie, w którym obie ekipy zdobyły po jednej bramce. Drugi zespół musiał natomiast uznać wyższość gospodarzy.

Okiem Trenera – Sebastian Greń i Krzysztof Niedbała: ,,Mecz z Dunajcem, to bardzo dobry sprawdzian dla obu drużyn. Pierwsza drużyna pokazała, że potrafi utrzymywać się przy piłce pod presją rywala i stwarzać sobie sytuacje strzeleckie, a to przełożyło się na wynik końcowy. Druga drużyna, tym razem złożona była w większości z chłopców, którzy na co dzień nie mają możliwości brać udziału w meczach z zespołami na takim poziomie, jednak zależało nam na zebraniu cennych minut w rywalizacji meczowej. Okres wakacyjny sprawia, że spora grupa dzieci przebywa obecnie poza Tarnowem, co przełożyło się na liczbę graczy, którzy pojechali do Nowego Sącza, a było ich tylko 17. Przed nami kolejne mecze, tym razem już w Tarnowie, więc z pewnością będziemy mogli skorzystać ze znacznie szerszej kadry meczowej. Ważne, że chłopcy grając 75 minut bez zmian, wytrzymali tempo spotkania i zaprezentowali wysoki poziom cech wolicjonalnych.”

Unia Tarnów U-13: Jakub Łabno, Seweryn Jankowski, Jonasz Miśkowicz, Emanuel Grzywiński, Jakub Kolak, Karol Rybski, Ksawery Trancygier, Michał Imioło, Filip Rzepka.

Unia Tarnów U-12: Nataniel Fasula, Yaraslau Bushkou, Filip Kocik, Nikodem Morawiec, Adrian Ostręga, Ignacy Wasa, Ignacy Łabno, Piotr Ciochoń.