Skip to main content

Chłopcy z klas 5 i 6 reprezentowali Szkołę Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów w drużynowych zawodach w tenisie stołowym. Dwa zespoły Unii Tarnów wywalczyły awans do półfinałów, gdzie minimalnie przegrały swoje spotkania i ostatecznie uplasowały się na 3 oraz 4 miejscu. Oprócz SMS ZKS Unia Tarnów w turnieju wystartowały: SP17, SP20, SP1, SP9, SP14, SP10.


Każdy zespół składał się z dwóch zawodników, którzy rozgrywali mecze zarówno indywidualne jak i w parach. Cztery najlepsze zespoły spośród ośmiu startujących wywalczyły awans do fazy pucharowej, a o awansie do finałów zdecydowały pojedyncze punkty. To kolejne zawody, w których ze znakomitej strony zaprezentowali się uczniowie SMS.

Okiem trenera – Sebastian Greń: Zawody przyniosły wiele emocji i do samego końca walczyliśmy o zwycięstwo. Ostatecznie nasze obie drużyny zagrały ze sobą o trzecie miejsce, jednak wcześniej w fazie grupowej, jeden z nich pokonał późniejszych mistrzów, więc gratulacje dla chłopców, bo przyjemnie patrzy się jak rywalizują w dyscyplinach innych niż piłka nożna.

Skład: Miśkowicz Jonasz, Krużel Aleksander, Łabno Jakub, Grzenia Filip