Skip to main content

Drużyna młodzików, podopieczni programu Grupa Azoty Pro Junior System,  skorzystała z zaproszenia Szkółki Piłkarskiej Dalin Myślenice i wzięła udział w turnieju upamiętniającym byłego powojennego piłkarza i działacza- Eugeniusza Różankowskiego.


W wydarzeniu wzięły udział zespoły: Cracovia Kraków, Wisła Kraków, Unia Tarnów, Unia Oświęcim, Dalin Myślenice, Kolejarz Stróże, Podhale Nowy Targ i Karpaty Siepraw. Mecze stały na wyrównanym poziomie, a o awansie do finałów zdecydowała jedna bramka. Ostatecznie Jaskółki zajęły 5 miejsce w turnieju, a zwyciężyła zdecydowanie najlepsza tego dnia Cracovia Kraków, która jedyne punkty straciła właśnie z zespołem tarnowskiej Unii.

Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Kolejne bardzo wartościowe gry dla moich zawodników. Gra z takimi zespołami jak choćby drużyna Cracovii, to zawsze okazja do dobrej rywalizacji. Cieszy gra do końca w każdym ze spotkań, bo właśnie z Cracovią obie ekipy stworzyły sporo okazji do zdobycia gola, jednak to nasi rywale zdobyli bramkę na 1:0 dwadzieścia sekund przed końcem, ale byliśmy w stanie doprowadzić do wyrównania równo z syreną kończącą mecz. Podobnie w meczu decydującym o tym czy będziemy grać w fazie finałowej czy też zagramy o 5 miejsce. Całe spotkanie przeważaliśmy zdecydowanie z Unią Oświęcim, ale musieliśmy gonić wynik od samego początku i w ostatnich sekundach meczu wywalczyliśmy rzut karny, który dałby nam grę w finale. Nie udało nam się jednak go wykorzystać, jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że każda z drużyn dysponowała naprawdę dobrymi bramkarzami, a w futsalu jest to duży komfort. Turniej zorganizowany był na wysokim poziomie i bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Byli pod wrażeniem naszej gry, więc może spotkamy się i w przyszłym roku. Przed nami finały Mistrzostw Małopolski pt. Małopolska Zima, które odbędą się po świętach w Krakowie.”

KLASYFIKACJA GENERALNA

1️⃣ Cracovia Kraków

2️⃣ Podhale Nowy Targ

3️⃣ Unia Oświęcim

4️⃣ Kolejarz Stróże

5️⃣ Unia Tarnów

6️⃣ Dalin Myślenice

7️⃣ Karpaty Siepraw

8️⃣ Wisła Kraków

wyniki:

ZKS Unia Tarnów – Cracovia Kraków 1:1 (Jan Tylko)

ZKS Unia Tarnów – Karpaty Siepraw 2:0 (Adrian Klimek x2)

ZKS Unia Tarnów – Dalin Myślenice 1:0 (Filip Rzepka)

ZKS Unia Tarnów – Unia Oświęcim 0:1

skład ZKS Unia Tarnów: Filip Rzepka, Jakub Kolak, Jan Tylko, Filip Grzenia, Adrian Ostręga, Hubert Włodarczyk, Karol Rybski, Maksymilian Miłkowski, Maksymilian Siemaszko, Adrian Klimek, Maksymilian Poręba

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem