Skip to main content

Podziałem punktów zakończyło się niedzielne spotkanie młodzików w II lidze małopolskiej.


Do Tarnowa przyjechała drużyna z Zakopanego, która do tej pory w rozgrywkach ligowych zdobyła blisko 60 bramek w 9 meczach. W tym meczu to jednak Jaskółki dyktowały warunki gry, dwukrotnie prowadząc w meczu i stwarzając kolejne sytuacje na podwyższenie prowadzenia. W końcówce spotkania drużyna gości zdołała jednak wyrównać i spotkanie zakończyło się rezultatem 2 do 2.

Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Odczuwamy ogromny niedosyt, ponieważ dwukrotnie prowadziliśmy, a mieliśmy sytuacje, które powinny zapewnić nam wygraną, na którą chłopaki bardzo mocno zapracowali. Dodatkowo prowadząc w końcówce meczu, podwyższamy jeszcze prowadzenie, jednak bramka dość niespodziewanie nie została uznana przez arbitra, a pod koniec spotkania rywal wyrównuje, choć stworzył sobie znacznie mniej sytuacji do zdobycia bramek. Po spotkaniu ligowym, zagraliśmy jeszcze 30 minut sparingu z drużyną z Zakopanego, by wyciągnąć dla chłopców jak najwięcej z okazji do rywalizacji z dobrym zespołem. Jestem zadowolony z postawy całej drużyny i widać było w niej determinację, by bardzo dobra gra przyniosła oczekiwany efekt. Tym razem tak się nie stało, jednak spokojnie pracujemy dalej i czekamy na kolejne mecze.”

Unia Tarnów – KS Zakopane 2:2 (1:1)

Bramki: Miśkowicz Jonasz (as. Łabno Jakub), Łabno Jakub (as. Filip Rzepka)

Sklad ZKS Unia Tarnów: Miłosz Michałek, Seweryn Jankowski, Jakub Kolak, Jonasz Miśkowicz, Aleksander Krużel, Filip Rzepka, Jakub Łabno, Ksawery Trancygier, Karol Rybski, Filip Grzenia, Jan Tylko, Adrian Klimek, Tymon Piwowarczyk, Nikodem Morawiec, Emanuel Grzywiński, Filip Kocik, Nataniel Fasula, Yaraslau Bushkou, Karol Wantuch, Adrian Ostręga, Hubert Król.