Skip to main content

Zawodnicy z roczników 2010 i 2011 wzięli udział w rozgrywkach o Puchar Tymbarku na etapie miejskim. Do kolejnej fazy awansował tylko zwycięzca turnieju i z dumą informujemy, że miejsce to przypadło jednemu z trzech zespołów wystawionych przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Warto odnotować, że w małopolskich finałach zobaczymy także nasze zespoły z kategorii u-10 oraz u-8. Oznacza to, że we wszystkich możliwych kategoriach to Jaskółki będą reprezentować Tarnów na poziomie wojewódzkim.


Turniej rozgrywany był na boiskach trawiastych w Zbylitowskiej Górze. W kategorii U-12 na starcie stawiło się 8 zespołów, w tym trzy zespoły złożone z naszych uczniów. Wszystkie drużyny walczyły bardzo dzielnie w każdym spotkaniu i pokazały się z bardzo dobrej strony w fazie grupowej.
Ostatecznie do finału trafiły zespoły SMS Unia Tarnów i Szkoły podstawowej nr 20. Od pierwszych minut nasi zawodnicy starali się przejąć inicjatywę zdobywając szybko gole. Ostatecznie finał kończy się zwycięstwem naszych uczniów i tym samym meldujemy się w kolejnym etapie rozgrywek, który odbędzie się w Krakowie.

Okiem Trenerów:
Łukasz Tarkowski: ,,Chłopcy stanęli na wysokości zadania i w każdym z meczów pokazali dużą jakość. Widać już dużą dojrzałość w ich poczynaniach, co pozwoliło na kontrolę w każdym ze spotkań. Widać dużą radość z gry na małym boisku, gdzie można zademonstrować przede wszystkim rozumienie gry i umiejętności techniczne. Nie możemy się doczekać kolejnych etapów”.

Sebastian Greń: ,,W turnieju eliminacyjnym wystawiliśmy łącznie 6 zespołów we wszystkich trzech kategoriach, by dać możliwość gry każdemu z zawodników. Awans w każdej z nich uzyskać mógł tylko zwycięzca i jesteśmy zadowoleni, że w bardzo dobrym stylu na tym etapie poradzili sobie zarówno starsi jak i młodsi zawodnicy i wszyscy będą mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w maju w Krakowie.”

Skład U-12 SMS Unia Tarnów: Jakub Łabno, Adrian Ostręga, Adrian Klimek, Jonasz Miśkowicz, Markus Zalewski-Partyka, Seweryn Jankowski, Karol Rybski, Emanuel Grzywiński, Michał Imioło, Jakub Kolak, Jan Tylko, Nataniel Fasula, Filip Kocik, Jakub Kaim, Maksymilian Poręba, Artur Bondar, Adam Fikas, Aleksander Kokoszka, Nikodem Morawiec, Yaraslau Bushkou, Ignacy Wasa, Karol Gacoń.