Skip to main content

W ubiegły piątek nasza drużyna orlików U-11 brała udział w Turnieju Finałowym o Mistrzostwo Małopolski w Futsalu.


Drużyna Unii Tarnów najpierw wywalczyła awans z grupy, w której  rywalizowało 6 drużyn, następnie wygrana w półfinale, pozwoliła aby zagrać o mistrzostwo w którym, niestety nasza drużyna uległa rówieśnikom z Gdowa po rzutach karnych, ostatecznie zajmując 2 miejsce w turnieju.

Okiem trenera – Michał Aksamit: Nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na turnieju futsalowym. Pokazali swoje umiejętności techniczne, strzelając dużo bramek po kreatywnych akcjach ofensywnych, ale również skutecznej grze w defensywie co zaowocowało małą ilością bramek straconych. Do zdobycia mistrzostwa zabrakło niewiele, ale jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni. Turniej ten uświadomił nas o progresie piłkarskim naszej drużyny zarówno od strony sportowej jak również mentalnej, gdyż chłopcy w odpowiedni sposób zareagowali po finałowej porażce. Turniej uważamy za udany i wracamy zmotywowani do dalszej pracy na treningach.

Skład ZKS Unia Tarnów: Jakub Hajdo, Olivier Białas, Maksymilian Miłkowski, Hubert Włodarczyk, Sebastian Kantor, Maksymilian Siemaszko, Antonii Padło, Maksymilian Okulov, Oliwier Mężyk.