Skip to main content

Zawodnicy z rocznika 2011 wzięli udział w pierwszej serii gier turnieju orlików PPN Tarnów, w którym to zmierzyli się z UKS Pleśna, KS Koszyce Wielkie i Westovią Tarnów. Każde ze spotkań miało bardzo jednostronny charakter, a gra przez cały czas prowadzona była na połowie rywali. Efektem tego było 40 strzelonych bramek i tylko 1 stracona w trzech rozegranych pojedynkach.


Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Muszę przyznać, że podział na grupy w rozgrywkach orlików, który miał być wprowadzony pod kątem poziomu zaawansowania, zdecydowanie odbiega od oczekiwań. Zgłaszając chęć udziału, liczyliśmy, że trafimy do grupy z innymi wiodącymi zespołami z regionu, tymczasem one albo nie zgłosiły się do rozgrywek albo zgłosiły się ich młodsze roczniki. Cieszy dyspozycja naszych zawodników, którzy pokazali znacznie wyższą jakoś piłkarską, jednak trzy rozegrane spotkania i gra we wszystkich toczyła się niestety do jednej bramki. Próby wprowadzania zmian czy to poprzez zdejmowanie jednego zawodnika z boiska lub dodawania zawodnika do drużyny rywali, w minimalnym stopniu pozwalały na zmianę obrazu gry. Musimy poważnie zastanowić się nad sensem udziału w tych grach, ponieważ czeka nas jeszcze 3 turnieje w tym samym zestawieniu drużyn, które na ten moment prezentują znacznie niższy poziom sportowy, co jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem, jednak problemem jest tutaj przydzielenie zespołów i ewentualne zmiany w grupach po pierwszym turnieju, na które liczymy.”

Skład U-11 Unia Tarnów: Adrian Ostręga, Filip Grzenia, Jakub Kolak, Michał Imioło, Nataniel Fasula, Aleksander Kokoszka, Jan Tylko, Ksawery Trancygier, Jakub Kaim, Yaraslau Bushkou, Karol Rybski.