Skip to main content

Kolejny turniej o charakterze szkoleniowym rozegrali zawodnicy z rocznika 2011. Tym razem na obiekt przy ul. Wojska Polskiego zaprosiliśmy zespoły DAP Dębica i Global Soccer Academy Jasło.


Każda drużyna wystawiła po dwa zespoły, a w grze udział wzięło łącznie ponad 40 zawodników, którzy mogli bez przerwy rywalizować przez 120 minut. Młode Jaskółki mogły pochwalić się dużą skutecznością i pięknymi trafieniami, choć rywalami były ciekawe zespoły z Podkarpacia. Kolejny taki turniej Akademia Unii Tarnów zorganizuje 27 lutego, a wcześniej udamy się do Częstochowy, gdzie rozegramy mecze kontrolne ze Skrą Częstochowa i RAP Radomsko.

Trener Sebastian Greń: ,,Kolejne gry bez klasyfikacji końcowej, to możliwość gry bez przerwy, podczas których chłopaki podejmują wiele ryzykownych decyzji, sprawdzając swoje umiejętności na kilku pozycjach, co wpływa na poprawę ich rozumienia gry. Grają oczywiście o wygraną w każdym spotkaniu i do tego ich zawsze zachęcamy, ale brak nagród czy medali, ma wspomóc kształtowanie w nich motywacji wewnętrznej, której rozwój jest kluczowy na tym etapie rozwoju. Przed nami sporo ciekawych wyzwań, takich jak sparing w Częstochowie czy udział w turniejach Bielik Cup i API Zakopane”.

zagrali: Michałek Miłosz, Bushkou Yaraslau, Rybski Karol, Trancygier Ksawery, Kolak Jakub, Klimek Adrian, Fasula Nataniel, Imioło Michał, Kokoszka Aleksander, Ostręga Adrian, Wasa Ignacy, Poręba Maksymilian, Karol Gacoń, Grzenia Filip.