Skip to main content

Zawodnicy z rocznika 2011 zwyciężyli w bardzo dobrym stylu w drugim turnieju z rzędu. W imprezie Euro Kids Football Challenge w Zbylitowskiej Górze zanotowali 7 wygranych w 7 meczach, zdobywając 20 bramek, a tracąc tylko 5.


W fazie grupowej rywalami tarnowskiej drużyny była AP Champions Końskie, UKS Szóstka Jasło i AP Wierzchosławice. W grupie mistrzowskiej Unia Tarnów okazała się lepsza od FA Dąbrowa Tarnowska, Akademia Młodych Jagiellonek i ponownie od zespołu z woj. świętokrzyskiego. Mecz finałowy to wygrana z zespołem Błękitni/Metal Tarnów, jednak warto zaznaczyć, że w rozgrywkach wystąpiło łącznie 16 zespołów.

Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Jestem zadowolony z tego, że zawodnicy Unii poza nadrzędnym celem, jakim jest dobra gra i kontrola wydarzeń boiskowych, za cel obierają sobie wygraną w całym turnieju. Po ubiegłotygodniowej wygranej w turnieju w powiecie limanowskim, dołożyli kolejne wygrane mecze, wydłużając serię zwycięstw do 20 z rzędu, a to na pewno korzystnie wpłynie na nastawienie mentalne chłopców, którzy zawsze powinni dążyć do wygranej i zdobywania kolejnych bramek. Dobra organizacja turnieju i sporo silnych zespołów, powoduje, że chłopaki są jeszcze bardziej zadowoleni z końcowego rozstrzygnięcia. Fajne zakończenie roku szkolnego i krótka przerwa, po której rozpoczynamy kolejny sezon, wyjazdem na obóz letni.”

Unia Tarnów U-11: Adrian Ostręga, Filip Grzenia, Jakub Kolak, Adrian Klimek, Karol Rybski, Patryk Szynal, Michał Wójcik, Jan Tylko.