Skip to main content

Gra kontrolna U11 z drużyną U13 Orła Zbylitowska Góra oraz weekendowa gra wewnętrzna.


Trzy gry odbyli zawodnicy z rocznika 2011 w ubiegłym tygodniu. Po niedzielnej grze z młodzikami KS Łękawica, we wtorek odbył się mecz z zespołem ze Zbylitowskiej Góry, także ze starszej kategorii. W weekend natomiast zawodnicy Unii zagrali grę wewnętrzną, po tym jak w ostatniej chwili swój przyjazd odwołał zespół młodzików Tuchovii Tuchów.

Trener Sebastian Greń po meczu: ,,Gry kontrolne z zespołami złożonymi z zawodników o 2 lata starszymi, pozwoliła sprawdzić jak chłopcy radzą sobie na większym boisku niż grają na co dzień oraz w systemie 8+1, w którym do tej pory nie grali. Znaczna przewaga warunków fizycznych rywali, zmuszała chłopców do szybszego podejmowania decyzji i szukania różnych rozwiązań sytuacji niż w przypadku gry z rówieśnikami. Szkoda, że nie doszło do skutku ostatnie spotkanie, gdzie zespół z Tuchowa miał problemy kadrowe i nie był w stanie zebrać odpowiedniej liczby chłopców do gry. Zagraliśmy za to grę wewnętrzną, podczas której chłopaki sami ustalili zasady gry. Przed nami 4-dniowy wyjazd do Zakopanego, gdzie weźmiemy udział w mocno obsadzonym turnieju API.”

Skład ZKS Unia Tarnów: Adrian Klimek, Adrian Ostręga, Miłosz Michałek, Maksymilian Poręba, Karol Rybski, Aleksander Kokoszka, Yaraslau Bushkou, Nataniel Fasula, Jakub Kaim, Adam Fikas, Michał Imioło, Filip Grzenia, Ignacy Wasa, Ignacy Łabno, Jan Tylko.