Skip to main content

W śnieżny, sobotni poranek wybraliśmy się na Turniej EuroPilzno, organizowany przez tamtejszą drużynę Legionu. Ciekawa obsada, głównie z drużynami z Podkarpacia, pozwoliła na rywalizację na wysokim poziomie. Podopieczni programu Grupa Azoty Pro Junior System spisali się w tej rywalizacji „na medal”.


Zaczęliśmy bardzo dobrze, wygrywając w derbowym pojedynku z Tarnovią oraz drugim zespołem Igloopolu Dębica. Niestety później przytrafiła nam się słabsza seria, przegrywamy z JKS Jarosław, TG Sokół Sokołów Małopolski i pierwszą drużyną Igloopolu Dębica. Przebudziliśmy się dopiero w ostatnim pojedynku, pewnie pokonując gospodarzy, czyli zespół Legionu Pilzno. Ostatecznie zajmujemy trzecie miejsce w Turnieju, a tytuł Króla Strzelców zgarnia nasz zawodnik Ksawery Dzierwa.

Okiem Trenera: „W tym turnieju uważam, że zawodnicy nie pokazali pełni swoich umiejętności i mogliśmy wypaść dużo lepiej. Tak naprawdę dopiero w ostatnim meczu z Legionem zagraliśmy na miarę swoich możliwości. Może zbyt wczesna pora rozgrywania meczów miała na to wpływ, że wolno wchodziliśmy w ten Turniej. Po raz kolejny zawodnicy również musieli mierzyć się dużymi emocjami, z którymi cały czas próbujemy sobie radzić, a jest to na pewno bardzo trudna sztuka dla tych młodych piłkarzy. Cieszy fakt, że zawodnicy wzajemnie się wspierają i grają do końca, pokazując wielką ambicję i chęć wygrywania. Ostatecznie, mimo trudnej sytuacji, wyszarpaliśmy miejsce na podium, więc i sam wynik może być dla zawodników satysfakcjonujący w tym mocno obsadzonym Turnieju. Brawa również dla Ksawerego za indywidualne wyróżnienie, w którym cała drużyna na pewno bardzo mu pomogła.”

✅ ZKS Unia Tarnów – Tarnovia Tarnów 4:2

✅ ZKS Unia Tarnów – Igloopol Dębica II 4:2

✅ ZKS Unia Tarnów – Igloopol Dębica I 0:1

✅ ZKS Unia Tarnów – Sokołów Małopolski 2:3

✅ ZKS Unia Tarnów – JKS Jarosław 1:2

✅ ZKS Unia Tarnów – Legion Pilzno 3:0

Król strzelców: Ksawery Dzierwa – 7 bramek

Skład:

 1. Błażej Niemiec
 2. Alan Siemieniec
 3. Iwo Dochniak
 4. Klaudiusz Rzepka
 5. Ksawery Dzierwa
 6. Aleksander Michalowski-Rędzina
 7. Filip Dulian
 8. Jakub Bączek
 9. Jeremiasz Nosal
 10. Leon Wolański
 11. Piotr Molczyk
 12. Eryk Nowak

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem