Skip to main content

Intensywne trzy dni z zawodnikami z rocznika 2011. W sobotę i niedzielę rywalizowali z finałach Bielik Cup, które odbyły się na obiektach Hutnika Kraków. Łącznie zawodnicy rozegrali 10 meczów, w każdym tocząc bardzo wyrównane spotkania i strzelając sporo bramek. Rywalami Unii Tarnów były zespoły: Piast Gliwice, Akademia Mistrzów Cracovia, Akademia Reissa Kościan, Polonia Środa Wielkopolska, Vrotcovia Lublin, Rekord Bielsko-Biała, Cedron Brody, KS Łomianki i Olimpic Wrocław.


W ubiegły poniedziałek, na tych samych obiektach, odbyły się rozgrywki finałowe turnieju ,,Tymbark”. Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów do samego końca walczyła o wygraną w całej imprezie. Po dwóch wygranych spotkaniach w grupie oraz jednym remisie, co dawało awans z pierwszego miejsca w grupie, przyszedł czas mecz ćwierćfinałowy. W nim rywalem była ekipa Limanovii. Młodzi zawodnicy Unii Tarnów prowadzili w tym spotkaniu już 2:0, jednak ostatecznie mecz zakończył się wygraną zespołu z Limanowej, a drużyna z Tarnowa zakończyła rozgrywki na miejscach 5-8 wśród 22 drużyn biorących udział w finałach.

Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Turniej Bielik Cup, to zawsze gwarancja gry z czołowymi zespołami z całej Polski. Cieszy możliwość rywalizacji z drużynami takimi jak Rekord Bielsko-Biała, Piast Gliwice czy Olimpic Wrocław i obserwowanie w każdym meczu wyrównanej i otwartej gry naszych zawodników. Najwięcej radości sprawił chłopakom mecz z Piastem Gliwice, któremu w bardzo dobrym stylu zdołali strzelić 5 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Pracujemy dalej, by w kolejnych edycjach wypaść jeszcze lepiej. W turnieju finałowym Tymbarka zagraliśmy 4 bardzo dobre spotkania. Wywalczyliśmy awans z grupy z pierwszego miejsca i z dużymi nadziejami przystąpiliśmy do meczów ćwierćfinałowych. Trafiliśmy na dobrą drużynę z Limanowej, jednak wiedzieliśmy, że takich rywali musimy pokonać, jeśli chcemy liczyć na wygraną w całym turnieju. Bardzo dobre wejście w mecz spowodowało, że prowadziliśmy już 2:0 i kontrolowaliśmy w pełni ten pojedynek. Niestety zbieg nieszczęśliwych okoliczności sprawił, że ostatecznie musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Cieszy sportowa złość chłopaków, którzy świadomi swoich umiejętności wiedzieli, że awans do finałów ogólnopolskich był na wyciągnięcie ręki.”

Skład U-11 Unia Tarnów w Bielik Cup: Adrian Ostręga, Filip Grzenia, Jakub Kolak, Michał Imioło, Adrian Klimek, Nataniel Fasula, Ksawery Trancygier, Karol Rybski, Miłosz Michałek, Ignacy Wasa, Jan Tylko, Adam Fikas, Yaraslau Bushkou, Jakub Kaim, Aleksander Kokoszka.

Skład U-12 Unia Tarnów w turnieju Tymbark: Jakub Łabno, Aleksander Krużel, Emanuel Grzywiński, Markus Zalewski-Partyka, Seweryn Jankowski, Filip Grzenia, Karol Rybski, Adrian Klimek, Adrian Ostręga.