Skip to main content

Od czwartku do niedzieli w Zakopanem przebywali zawodnicy z rocznika 2011. Udział w prestiżowym turnieju piłkarskim, połączony był z wycieczką klasową, w której wzięli udział wszyscy uczniowie klasy. W zimowej aurze, do rozgrywek przystąpiło aż 28 zespołów, które podzielone były na cztery 7-zespołowe grupy. Dobre występy w fazie grupowej, pozwoliły Jaskółkom na awans do rozgrywek Ligi Europy.


 

4 dni spędzone poza Tarnowem, wypełnione były zarówno dużą ilością meczów i minut spędzonych na boisku. 12 spotkań i łącznie 4 godziny gry w ciągu 3 dni turniejowych, w których zawodnicy Unii do końca walczyli o wygrane. W meczach wystąpiło 15 zawodników i żaden z nich nie mógł narzekać na zbyt krótki czas gry. Rywalami, z którymi przyszło się mierzyć były ekipy: Parasol Wrocław, Ruch Radzionków, UKS SMS Łódź, Stal Mielec, JKS SMS Jarosław, Dunajec Nowy Sącz, Glinik Gorlice, Beskidzka AP, Akademia Jaworzno, Zjednoczeni Stryków. Warto odnotować, że w turnieju wystąpiły dwa zespoły zagraniczne – Sporting Club Vista Londyn i Lokomitiva Trnava, jednak uplasowały się one ostatecznie w niższej grupie pod kątem poziomu zaawansowania, więc Jaskółki tym razem nie miały okazji się z nimi zmierzyć. Poza samą grą, zawodnicy razem z opiekunami, udali się też do papugarni, która bardzo spodobała się dzieciom. Jednym z punktów wyjazdu był także wyjazd do term Gorący Potok w Szaflarach. Nie mogło zabraknąć też wieczornych gier integracyjnych, w których chłopcy bardzo chętnie brali udział.

  Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Chłopcy bardzo długo czekali na kolejny wyjazd do Zakopanego na Api Cup, ponieważ w ciągu kilku dni mają możliwość rywalizować z drużynami z całej Polski. Cieszy fakt, że choć nie mogliśmy skorzystać już przed turniejem kluczowych zawodników, których z gry wykluczyły kontuzje oraz sporej grupy tych, którzy rozchorowali się już po pierwszych dniach (6 kluczowych graczy), to w zdecydowanej większości spotkań toczyliśmy bardzo wyrównane mecze, w których to strzelaliśmy lub traciliśmy decydujące bramki w ostatnich minutach. Turniej był bardzo wymagający jeśli chodzi o warunki atmosferyczne i po pierwszych 6 z 12 gier wywalczyliśmy awans do Ligi Europy, a więc 2 z 4 pod względem poziomów grup. W niej natomiast szansę gry w pełnym wymiarze czasu otrzymali kolejni zdrowi chłopcy, których zaangażowanie i postawa sportowa były na bardzo wysokim poziomie, co także pozwoliło na pełne emocji mecze z dobrymi ekipami. Każdy z zawodników, którzy pojechali do Zakopanego może być zadowolony zarówno z występu w mocno obsadzonym turnieju, a także z czasu spędzonego z kolegami z klasy. Warto podziękować rodzicom, którzy w dużej liczbie stawili się na miejscu, by kulturalnie wspierać Jaskółki w każdym ze spotkań.”

Skład U-11 Unia Tarnów: Adrian Ostręga, Karol Rybski, Filip Grzenia, Adrian Klimek, Jakub Kolak, Michał Imioło, Ignacy Wasa, Yaraslau Bushkou, Nataniel Fasula, Adam Fikas, Jakub Kaim, Aleksander Kokoszka, Jan Tylko, Maksymilian Poręba, Miłosz Michałek, Ksawery Trancygier, Karol Gacoń.