Skip to main content

Chłopcy z rocznika 2012 w zeszłym tygodniu udali się klubowym busem na międzynarodowy turniej API do Zakopanego.


Młode „Jaskółki” rywalizowały w grupie E gdzie miały okazję zmierzyć się z takimi drużynami jak: Dunajec Nowy Sącz A, AP Goal Nowy Sącz, Masters Brzeg, Hutnik Warszawa, FK Lokomotiva. Po piątkowych grach znaleźliśmy się w grupie o puchar „Ekstraklasay” i w kolejnych dwóch dniach zmierzyliśmy się z: Galacticos Ostrów Świętokrzyski 2, KS Łomianki I i II, Dunajec Nowy Sącz B, UKS Ruch Radzionków, FK Lokomotiva, Juventus Wrocław, SP Borek Kraków. W sobotnie południe cała drużyna udała się na przejażdżkę dorożką, a na koniec chłopcy wyjechali kolejką na Gubałówkę.

Okiem Trenera – Marcin Zając: Za nami bardzo fajny turniej, przede wszystkim chodzi o zdobycie doświadczenia oraz zmianę środowiska gry.  Zmierzyliśmy się z drużynami z całej Polski oraz z jedną ze Słowacji. W pierwszym dniu zmagań widać było po chłopakach lekki stres, a pogoda dawała się we znaki.  Jednak pomimo przeciwności walczyliśmy dzielnie. Następnego dnia,  kiedy pod Giewontem zaświeciło słoneczko widać było u nas większy luz.  Finalnie spotkania w sobotę i niedzielę stały na równym poziomie. Cieszy fakt, że chłopcy uczyli się reakcji na zdarzenia boiskowe oraz na różne style zespołów. Efektywnie spędzony czas, moc atrakcji były okazją do jeszcze lepszej integracji  chłopaków.

Skład u-10: Miłosz Żesławski, Oskar Adamczyk, Patryk Mróz, Aleksander Furmański, Maksymilian Siemaszko, Filip Sterna, Jakub Hajdo, Olivier Białas, Antoni Padło, Oliwier Mężyk, Bartłomiej Witek, Maksymilian Miłkowski.