Skip to main content

Aktualnie miejsc krótkotrwałego pobytu uchodźców jest bardzo dużo, ale wraz z napływem kolejnych grup ludzi uciekających przed wojną, zaczyna brakować miejsc gdzie kobiety i dzieci z Ukrainy mogłyby osiąść na trochę dłużej.  Poszukuje się też miejsc dla ewakuowanych sierocińców… z piwnic i schronów bombardowanej Ukrainy!


W związku z tym podjęliśmy decyzję o natychmiastowym przystosowaniu nieużytkowanego piętra naszego szkolnego internatu i udostepnienia go potrzebującym. Dzieciaki dla których chcemy stworzyć miejsca będą mogły liczyć na szeroką opiekę łącznie z nauką w naszej szkole i oczywiście treningami w naszej akademii. Chcemy zaopiekować się dzieciakami kompleksowo, dlatego będziemy gotowi również na przyjęcie wojennych sierot.

W celu przygotowania pomieszczeń konieczne jest jednak wykonanie niezbędnych prac hydraulicznych i elektrycznych oraz prace malarskie. Możemy liczyć na pomoc Zakładu Karny w Tarnowie, który wesprze nas osobami osadzonymi do wykonania podstawowych prac remontowych, oraz firmy Remondis, która bezpłatnie podstawi niezbędne kontenery. Niemniej jednak specjalistyczne prace związane z systemem wod-kan musimy zlecić specjalistycznej firmie, konieczny jest też zakup materiałów remontowych, a to wiąże się z wydatkami, których w tym momencie nie jesteśmy w stanie ponieść samodzielnie.

Minimalne środki jakie są niezbędne to przygotowania 30 miejsc to 55 tysięcy złotych. Udało się już zorganizować cześć kwoty dlatego z pracami ruszamy już od poniedziałku, ale nie obejdziemy się bez Waszego udziału w akcji. Udostępniajcie tą informację, rozmawiajcie w swoich firmach, wpłacajcie nawet najmniejsze kwoty. Każda złotówka ma ogromną moc!

Link do wpłaty – https://zrzutka.pl/6ydz28