Skip to main content

Podczas realizacji projektu HUMINE uczniowie klas 8-ych odwiedzili tarnowski Pasaż Odkryć. Mogli zapoznać się tam z najważniejszymi odkryciami i osiągnięciami naukowymi badaczy związanych z Tarnowem, m.in. z wynalazkami Jana Szczepanika.

Najważniejszymi punktami wycieczki było odwiedzenie wystawy i planetarium.

W Pasażu Odkryć uczniowie poruszają się między różnymi przestrzeniami. Każda z nich wymaga innego rodzaju interakcji. Wrażenia wizualne przeplatają się z narracją przewodnika, który prowadzi grupę od ciekawości i poszukiwania, do kreowania i realizacji. Można doświadczyć jak naukę i zdobytą podczas kształcenia wiedzę apilikuje się, by stworzyć coś niezwykłego, pomysłowego, a nawet zasługującego na Nagrodę Nobla. Do Naszej dyspozycji było pięć przestrzeni, z których każda zachęca do szerokiego spojrzenia na świat oraz zadawania wielkich pytań.

Wizyta w planetarium to rozrywka połączona z dawką solidnej wiedzy o Wszechświecie. Zjawiska, które każdego dnia i każdej nocy obserwujemy na niebie cieszą oko i wzbudzają ciekawość. Tą ciekawość zaspokoił pracownik Planetarium, pokazując i wyjaśniając tajniki astronomii.

Ponieważ na wystawie było wiele zarówno doświadczeń wykonywanych przez uczniów osobiście jak i pokazów multimedialnych był to projekt interdyscyplinarny – z fizyki i informatyki.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem