Skip to main content

Wyjście na łyżwy

Uczniowie klasy 5a i 6a dwukrotnie wybrali się przed świętami na lodowisko. Cóż to była za radość! Młodzi zawodnicy korzystają z tego, iż nowo powstałe lodowisko jest blisko ich miejsca treningowego. Dla niektórych to był pierwszy raz kiedy założyli łyżwy. Początki były trudne, ale radzili sobie świetnie.

Walor edukacyjny

Jedno z wyjść było pod opieką trenera Sebastiana Grenia oraz Pani Justyny Głodek, nauczycielki matematyki. Nie zabrakło „odpytania” z tabliczki mnożenia oraz szybkiego dodawania i odejmowania. Dodajmy, że ta szybka powtórka była na prośbę uczniów.
Dodatkowo klasa 6a aktualnie realizuje na lekcjach matematyki dział „Prędkość, droga, czas”. Nie mogliśmy tego nie wykorzystać 🙂
Na kolejnej lekcji rozwiązywaliśmy zadania tematycznie związane z jazdą na łyżwach. Najpierw uczniowie sprawdzili, jaka jest średnia prędkość rekreacyjnego poruszania się na łyżwach, a następnie obliczyli ile średnio pokonali kilometrów. Następnie odszukaliśmy łyżwiarskie rekordy świata oraz Polski i na tych danych prowadziliśmy obliczenia. Obliczaliśmy drogę, czas oraz prędkość najszybszych łyżwiarzy na wybranym dystansie lub w określonym czasie.