Skip to main content

Duży sukces grupy Orlik 2013 E1 SMS! Młodzi zawodnicy Jaskółek, podopieczni programu Grupa Azoty Pro Junior System, zostali trzecią drużyną halowych Mistrzostw Małopolski!


Po wygraniu tarnowskich kwalifikacji nasz Zespół udał się finały Halowych Mistrzostw Małopolski, w których brało udział 16 najlepszych ekip z całego województwa. Na obiektach Tramwaju Kraków, w pierwszej fazie grupowej, przyszło nam się zmierzyć z drużynami Aserekteam Gorlice, Jordan Jordanów oraz PUKS Karol Wadowice. Na inaugurację  pokonaliśmy zespół Jordan Jordanów 4:1, po czym w tych samych wymiarach przegraliśmy z bardzo mocną drużyną Aserekteam Gorlice. Ostatni mecz z PUKS Karol Wadowice był decydującym o awansie do kolejnej fazy grupowej, która miała odbyć się dwa dni później na tych samych obiektach w gronie ośmiu najlepszych zespołów małopolski rocznika 2013. Zdecydowane zwycięstwo 5:1, po bardzo dobrej grze całego zespołu dało nam pewny awans.

Dwa dni później kolejne trudne mecze i bardzo cenne doświadczenia dla młodych piłkarzy jaskółek. Trafiliśmy do grupy z drużynami AM Cracovia, AP Mam Talent Limanowa oraz FC Gwarek Wieliczka. Pomimo nerwowego początku i słabego startu, doprowadziliśmy do remisu 2:2 z ekipą z Wieliczki, żeby następnie niestety polec w rzutach karnych. Kolejny mecz i kolejny zacięty pojedynek. Tym razem przegrywając z drużyną Cracovii 0:2, wychodzimy na prowadzenie 3:2 i tracimy bramkę w końcówce na 3:3. Kolejne emocje, kolejne rzuty karne, lecz tym razem szczęśliwe zakończenie i wygrana 5:4 w serii jedenastek. I znowu powtórka z pierwszego dnia – ostatni mecz, decydujący o wyjściu z grupy. Drużyna AP Mam Talent miała zagwarantowane wyjście z grupy, a nam potrzebne było zwycięstwo nad liderem. Najlepszy mecz Turnieju w naszym wykonaniu, olbrzymie zaangażowanie, bardzo dobra gra i wiele ciekawych akcji, pozwoliły nam na odniesienie pewnego zwycięstwa 3:0 i awansu do półfinału! Jak się później okazało, byliśmy jedynym zespołem, który wygrał z późniejszym triumfatorem rozgrywek, czyli AP Mam Talent Limanowa.

W półfinałach znowu czekała na nas ekipa Aserekteam Gorlice, której znowu nie udało się pokonać. Okazali się zespołem lepszym i pewnie zwyciężyli 4:1. W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z BRUK-BET Termalica Nieciecza. Po bardzo słabym początku, szybko straciliśmy dwie bramki i trzeba było odrabiać wynik. Bardzo duża determinacja zawodników przełożyła się na efekt trzech bramek i ostatecznie zwyciężamy 3:2, po bardzo zaciętym pojedynku!

Okiem Trenera: „Bardzo cieszy ambitna postawa młodych piłkarzy Jaskółek oraz momentami bardzo dobra gra. Wynik jest odzwierciedleniem ich systematycznej pracy na treningach w Szkole Mistrzostwa Sportowego od początku roku szkolnego. Cenne doświadczenia z mocnymi drużynami z całej małopolski na pewno przełożą się na jeszcze lepszą grę. Niektóre ekipy obnażyły nasze słabości, więc pokazuje to również, że jest bardzo duże pole do poprawy u każdego zawodnika indywidualne jak i zespołowo. Wchodzimy w nowy rok z fajnym wynikiem końcowym, jako trzecia drużyna małopolski w halowych mistrzostwach. Jednak dodaje nam to dalszej motywacji, żeby kolejny rok kończyć już jako najlepsza ekipa w Małopolsce.”

Trzecie miejsce w bardzo mocnym Turnieju to duży sukces młodych zawodników. Oby to dopiero początek w ich drodze na piłkarskie szczyty.

Kadra Zespołu:
1. Alan Siemieniec
2. Aleksander Jonak
3. Klaudiusz Rzepka
4. Filip Dulian
5. Aleksander Michałowski-Rędzina
6. Piotr Molczyk
7. Antoni Faliszek
8. Ksawery Dzierwa
9. Iwo Dochniak
10. Eryk Nowak
11. Leon Wolański

Wyniki:
I Faza Grupowa
ZKS Unia Tarnów – Jordan Jordanów 4:1
ZKS Unia Tarnów – Aserekteam Gorlice 1:4
ZKS Unia Tarnów – PUKS Karol Wadowice 5:1

II Faza Grupowa:
ZKS Unia Tarnów – FC Gwarek Wieliczka 2:2 (karne 0:2)
ZKS Unia Tarnów – AM Cracovia (karne 5:4)
ZKS Unia Tarnów – AP Mam Talent Limanowa 3:0

Półfinał:
ZKS Unia Tarnów – Aserekteam Gorlice 1:4

Mecz o 3. miejsce:
ZKS Unia Tarnów – BRUK-BET Termalica Nieciecza 3:2

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem