Skip to main content

Metal Tarnów – Unia Tarnów – Młodzik II

Wynik 3-0 dla Unii . Mecz za wyjątkiem krótkiego epizodu w pierwszej połowie pod nasze dyktando . Świetnie funkcjonował środek pola , stwarzając raz po sytuacje podbramkowe. Już dużo lepiej wyglądało przejście z ataku do obrony w strefie wysokiej w porównaniu z wcześniejszymi spotkaniami. Obrona spisała się również na medal zachowując czyste konto. Z meczu na mecz widać większa pewność siebie wśród chłopaków.

Skład : Mucek- Warzecha, Pazgan,Mleczko,Kasperek-Miśkowicz, Hebda,Sabat-Bryl Chalcarz,Paprocki,
Bramki : Sabat 2x, Bryl

Unia Tarnów – FA Dąbrowa Tarnowska 7:0 (3:0)

Trener Łukasz Tarkowski: Ponownie dobrze wchodzimy w mecz i od razu budujemy swoje ataki na połowie przeciwnika, co daje nam dość szybko zdobytą bramkę. Później grało się zdecydowanie łatwiej i zespół dobrze realizował ofensywne aspekty, nad którymi pracujemy. Cieszy mnie, że ta drużyna rozwija się z meczu na mecz i każdy z zawodników czuje się odpowiedzialny za siebie i za kolegów.

Skład: Adamski Maciej, Biesiada Eryk, Bryl Szymon, Borzęcki Tomasz, Danek Wojciech, Dębowski Wojciech, Gałek Bartosz, Latuszek Paweł, Kaim Alex, Kotapka Wiktor, Kowal Jakub, Łabno Jakub, Starzyk Norbert, Pałucki Krzysztof, Rzepka Maksymilian

ZKS Unia Tarnów 1:2 Sandecja Nowy Sącz

Paweł Węgrzyn: mecz, który wyzwolił duże emocje – trzymał w napięciu do  ostatniej akcji. Na boisku było mnóstwo fajnej sportowej walki ale  najważniejszy był fakt , że dwie drużyny chciały grać w piłkę.  Oczywiście boli przegrana , rzut karny w samej końcówce ale możemy mieć  do siebie pretensje bo powinniśmy przy stanie 1 – 1 być bardziej pazerni  i skuteczni a wtedy do Tarnowa wrócilibyśmy z punktami.

Skład: Gajczewski – Witek , Popiela , Kurek – Bieś , Jaworski , Mazurkiewicz ,  Różycki – Gala , Padło , Trancygier oraz Strzałka , Kawa , Budzik Filip Dulian , Stelmach , Kolasiński.

Bramka: Nikodem Mazurkiewicz – rzut karny 60 minuta. / faul na Filipie Gala.

ZKS Unia Tarnów 1:0 MKS SMS Oświęcim

Skład: J. Lipka –J.Bednarek, K. Kieroński, Ł. Ludwin – K. Banek, M.Gawełczyk, K. Hamza, O Soprych – A. Klepacki,  S. Mida , P. Zbylut.

Zagrali również: I. Panek I. Farbaniec, K. Brongiel, F. Ptak

Radosław Jacek: Duża radość towarzyszyła nam po dzisiejszym meczu. Moja drużyna grała dzisiaj z wielkim zaangażowaniem narzucając od pierwszych minut swoje warunki gry. Stworzyliśmy sobie dzisiaj bardzo dużo sytuacji do strzelenia bramki, ale nasza skuteczność nie pozwoliła nam zamknąć tego spotkania wcześniej. Jesteśmy szczęśliwi, że w drugim meczu z rzędu inkasujemy 3 punkty, a morale chłopców idą zdecydowanie w górę. Warte podkreślenia jest to, że kolejny mecz gramy na „0” z tyłu. Gratulacje dla całego zespołu.

Unia Tarnów – UKS Pleśna 12-1

Paweł Węgrzyn: „ zawodnicy bardzo ambitnie podchodzą do spotkań w IIIOLT , nie tracą koncentracji i motywacji po kolejnych strzelonych bramkach za co należą im się pochwały. Ważne aby w tym wieku każdy grał a stworzona rywalizacja pozwoli na podniesienie umiejętności drużynowych jak każdego indywidualnie.”

Bramki:  Eryk Sielewicz 2x., Wiktor Budzik 2x., Kacper Jurek 2x., Wiktor Jankowski 2x., Adrian Szklarz., Miłosz Malisiewicz., Nikodem Mazurkiewicz. , Maksymilian Stelmach.

Skład: Święch – Szklarz , Ponikiewski , Kawa – Radoń , Budzik , Jurek , Stelmach – Grzywa , Sielewicz , Jankowski oraz Malisiewicz , Starzec , Mazurkiewicz , Niemiec.

Sparing Żaków z Dębicą

W sobotę na naszym boisku gościliśmy kolejną drużynę żaków. Tym razem zaproszenie przyjęła drużyna DAP Dębica, z którą rozegraliśmy prawie półtoragodzinny sparing.

Skład: E. Nowak, M. Miłkowski, M. Siemaszko, F. Sterna, A. Padło, O. Mężyk, K. Rzepka

Kolejny udany sparing żaków, cieszymy się, że drużyna z Dębicy postanowiła nas odwiedzić. Jak zawsze w meczach naszych najmłodszych zawodników było bardzo dużo bramek, dryblingów i podań, a co najważniejsze widać było u chłopców dużą radość z gry.

Wisła Kraków 6:1 ZKS Unia Tarnów

Skład: J. Mazurkiewicz, K. Konieczny, Sz. Zbierzkowski, E. Kurek, L. Musiał, B.Solarz, P. Dzióbak, O. Kantor, J. Hajdo, F. Woloszczuk, F. Jasiak.

Zagrali również.  J. Strzałka, A. Wójcik, Sz. Kolasiński, F. Padło, M. Różycki, M. Garncarz

Bramka:  K. Konieczny

Porażka z Wisłą Kraków jest kolejną lekcją nauki z jaką przyszło nam się zmierzyć w Lidze Centralnej. Musimy się jak najszybciej podnieść, bo sytuacja w jakiej jesteśmy nie jest optymistyczna. Pomimo ostatnich niepowodzeń nie możemy chować głowy w piasek. Trzeba dalej ciężko pracować i jak najszybciej podjąć przysłowiowe rękawice.

Unia Tarnów- Orzeł Zbylitowska Góra 3:0 (1:0)

Bramki: Zbieć Mikołaj ( 12, 42 min ), Morawiec Nikodem ( 50 min )

Skład: Kapustka Kacper-Zalewski-Partyka Markus, Sak Bartosz, Klaper  Filip, Kiełbasa Jan, Jankowski Seweryn, Kocik Filip, Kozioł Bartosz,  Zbieć Mikołaj oraz Morawiec Nikodem, Pokrywka Franciszek

Od pierwszego gwizdka kontrolowaliśmy mecz zyskując zdecydowaną przewagę  w posiadaniu piłki. Stworzyliśmy kilkanaście dogodnych sytuacji, bardzo  dobrze asekurując własnego ataki. Jestem zadowolony, bo w grze mojej  drużyny na wielu płaszczyznach widać ciągły progres.

W sobotę drużyna Młodzików rozegrała kolejny mecz w ramach III Ligi Okręgowej. Naszymi przeciwnikami była drużyna AP Wierzchosławice. Spotkanie pomimo zaciętej walki do ostatnich minut zakończyło się porażką 1:2. W poniedziałek była szybka szansa na poprawę nastrojów i tak też się stało. Rozegraliśmy zaległą kolejkę ligową z drużyną Alfa Siedliska, którą nasi zawodnicy pokonali 5:0.

Unia Tarnów – AP Wierzchosławice 1:2

Skład: Sz. Musiał, K. Szegda, K. Bąk, I. Matyjewicz, P. Fasula, E. Grzywiński, K. Englart, M. Kajmowicz, A. Krzan oraz D. Rzeszutek, D. Godek, A. Garncarz

Bramka: Bąk

Alfa Siedliska – Unia Tarnów 0:5

Skład: Sz. Musiał, K. Szegda, D. Godek, K. Kudroń, H. Budzik, A. Krzan, E. Grzywiński, M. Kajmowicz, A. Garncarz oraz D. Rzeszutek, K. Bąk, K. Englart

Bramki: Grzywiński x3, Englart, Garncarz

Sobotni mecz nie był dobry w naszym wykonaniu, ale nie ma co o tym wspominać. Była okazja, żeby porozmawiać z chłopcami i przeanalizować ten mecz, nie tylko pod kątem sportowym. Jestem zadowolony z tego to chłopcy zareagowali. Wysoka skuteczność, a w przeciągu meczu nasza drużyna stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji do kolejnych bramek napawa dumą. Trzeba ich też pochwalić wszystkich za dobrą komunikację w drużynie, zespołowość i pozytywną atmosferę, którą razem stworzyli.