Skip to main content

W dzisiejszym „SMS” z Weekendu wysokie loty młodych Jaskółek w Jaśle, zwycięstwo z Myślenicami, trzy punkty przywiezione z Wieliczki oraz porażka z Wisłą Kraków. Zapraszamy do lektury!

Małopolska Liga Juniorów Starszych

Skład: Kwiek Oskar – Matyjewicz Wiktor , Derlaga Michał , Bąska Patryk – Dubas Igor , Pilus Bartomiej , Biś Bartosz , Chwistek Mateusz – Starzyk Maksymilian , Kieroński Gabriel, Bibro Filip.

Bramki : Starzyk Maksymilian 51 min , 55 min 63 min ( asysty: Biś,  Chwistek , Dubas ),Kieroński Gabriel 57 min ( asysta Chwistek )

Był to nasz ostatni mecz rundy jesiennej , cieszymy się ze zakończyliśmy go zdobyciem kolejnych 3 pkt . W pierwszej połowie brakowało nam skuteczności i nie do końca dawaliśmy rade z warunkami atmosferycznymi. W drugiej częściej gry szybko strzelone bramki uspokoiły mecz i wynik mógł być znacznie wyższy . Dużo jakości w ofensywie dawał  nam dzisiaj Maks Starzyk, który ustrzelił hattricka . Zakończoną rundę kończymy z małym niedosytem , mimo tego że wygraliśmy 11 spotkań z rozegranych 15 meczy to zabraknie nam prawdopodobnie 4 pkt do awansu do ligi makroregionalnej, a taki sobie zakładaliśmy cel jak chodzi o zespół , co do postaw indywidualnych cieszy na pewno fakt ze coraz większa grupa juniorów zalicza minuty czy tez występy w pierwszym zespole seniorów, natomiast w grupie juniorów starszych  zawodnicy, którzy jeszcze nie dawno, bo 3 miesiące temu grali w trampkarzach czyli rocznik 2004 , zaliczyli kilka dobrych spotkań od pierwszej minuty w zespole juniorów starszych. Przed nami okres przejściowy gdzie będziemy chcieli sprawdzić kilku nowych zawodników i rozegramy 2 – 3 mecze sparingowe , treningi potrwają do połowy

II Małopolska Liga Młodzików

Skład: Gajczewski – Markowicz , Popiela, Słowik – Niemiec , Jaworski , Padło , Rzeszut – Gala oraz Uriasz, Wołczacki, Kawa , Bieś , Trancygier , Dulian , Grzywa , Jankowski , Witek.

Przegraliśmy ważny mecz i zajmujemy piąte miejsce w tabeli. Stawka spotkania niestety spowodowała , że początek meczu w wykonaniu moich zawodników był bardzo nerwowy. Popełniliśmy proste niewymuszone błędy , tym samym stwarzając okazje gościom na zdobycie bramki. Od drugiej części pierwszej połowy zaczęliśmy grać lepiej , przejęliśmy inicjatywę i zaczęliśmy stwarzać okazje. Tak było do końca meczu – wydawało się , że bramka to tylko kwestia czasu lecz tego czasu zabrakło.

 

Skrzaty

Młode Jaskółki z drużyny skrzatów latały w niedzielę  bardzo wysoko.

Wygrywając 6 spotkań i notując jeden remis, zwyciężamy w mocno obsadzonym turnieju w Jaśle. Każdy mecz obfitował w dużą ilość goli, każdy mecz to cenne nowe doświadczenie dla naszych młodych zawodników. Każda z drużyn stanęła na wysokości zadania i walczyła do samego końca.

TURNIEJ O PUCHAR STAROSTY JASIELSKIEGO  został rozegrany w niedzielę na hali MOSiR Jasło w ramach akcji „Na sportowo z AP Jasło” turniej o Puchar Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia. W zawodach rywalizowały dzieci urodzone w roku 2013 i młodsi. Do jasielskiej hali MOSiR zjechały zespoły z województwa podkarpackiego i małopolskiego, które rywalizowały systemem każdy z każdym. W turnieju najważniejsza była dobra zabawa, rywalizacja w duchu fair play, dlatego też nie prowadziliśmy klasyfikacji końcowej wręczając wszystkim zespołom takie same puchary i dyplomy a każdy uczestnik otrzymał złoty medal bo dzisiaj każdy był zwycięzcą.

Jedyne wyróżnienia trafiły do najlepszych zawodników w swoich drużynach którymi zostali: Wiktor Zajdel (AP Jasło), Mikołaj Bednarek (AP Goal), Maksymilian Kowalski (UKS 6 Jasło), Maciej Banach (ZKS Unia Tarnów), Michał Zagórski (Akademia Sandecja Nowy Sącz), Lena Furdak (AP Sanok), Łukasz Solakiewicz (Westovia Tarnów) i Filip Goryczka (Glinik Gorlice). Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich zespołów, które rywalizowały dzisiejszego dnia w Jaśle: Akademia Piłkarska Sanok, Akademia Piłkarska Goal, Akademia Sandecja Nowy Sącz, UKS 6 Jasło, ZKS Unia Tarnów, Westovia Tarnów, Glinik Gorlice oraz zespół gospodarzy Akademia Piłkarska Jasło.

  • Unia Tarnów- AP Sanok 4:2 ( Żyra, Banach 3x)
  • Unia Tarnów- Westovia Tarnów 8:0 (Banach M. 5x, Graniczkowski D., Żyra O.)
  • Unia Tarnów- AP GOAL Nowy Sącz 5 :1 ( Banach M. 5x)
  • Unia Tarnów- Glinik Gorlice 2:1 ( Banach M., Olaf Ż.)
  • Unia Tarnów- AP Jasło 4:1 ( Banach M. 2x, Olaf Ż., Graniczkowski D. )
  • Unia Tarnów- UKS 6 Jasło 8:2 ( Dochniak I., Żyra O., Banach M., Graniczkowski D. 2x, Nowak E. 3x)
  • Unia Tarnów – Sandecja Nowy Sącz 2:2 ( Olaf Żyra, Maciek Banach)

Drużynę reprezentowali: Iwo Dochniak, Olaf Żyra, Kamil Kloc, Igor Karaś, Eryk Nowak, Maciek Banach, Leon Tylko, Dawid Graniczkowski

Bardzo udany turniej za naszymi młodymi „Jaskółkami” cieszy fakt, że nie zostali pokonani natomiast coraz lepiej wyglądają pojedynki 1 x 1 oraz gra zespołowa. Bardzo dziękujemy za głośny i kulturalny doping rodzicom dzięki temu zawodnicy czuli się jak na prawdziwym spotkaniu.

Małopolska Liga Trampkarzy

Skład: Mazurkiewicz, Konieczny, Dzióbak, Wójcik, Musiał, Solarz, Hajdo, Bober, Mróz, Wójcik, Miłosz, Jasiak, N.Mazurkiewicz, Sowa, Zbierzkowski

Bramki:  Konieczny, Zbierzkowski, Jasiak

Zagraliśmy dobre spotkanie. Osobiście jestem zadowolony szczególnie z drugiej połowy, ponieważ pokazaliśmy jak mądrze i konsekwentnie można osiągnąć pozytywny rezultat. Cieszę się, że zespół po raz kolejny pokazał charakter  i większą dojrzałość piłkarską nad przeciwnikiem.