Skip to main content

W dzisiejszym „SMS” z Weekendu wygrane derby z Tarnovią, komplet punktów w Sączu, cenne lekcje z Cracovią oraz pogromy w ligach okręgowych. Zapraszamy do lektury!

Małopolska Liga Juniorów Starszych

Skład: Kwiek Oskar – Bąska Patryk, Derlaga Michał, Matyjewicz Wiktor – Wójcik Igor, Biś Bartosz, Pilus Bartosz, Dubas Igor – Starzyk Maksymilian, Kieroński Gabriel, Kanarek Daniel oraz Chwistek Mateusz, Suchowski Patryk, Obnowski Karol, Bryl Jakub, Jękosz Paweł.

Bramki: Kanarek Daniel – 52’, Dubas Igor – 74’ (asysta Kanarek Daniel)

Pomimo niekorzystnego obrotu sprawy i utracie bramki już w 3 minucie meczu, młode Jaskółki pokazały, że nie przez przypadek są aktualnie jedną z najlepszych drużyn Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. 🔵⚪️ Na uwagę zasługuje fakt, iż w pierwszym składzie naszego zespołu znalazło się aż 2 zawodników urodzonych w 2004 roku, czyli aktualni 15 latkowie 🤩 Należy również wspomnieć, iż trener Łukasz Bartkowski nie mógł skorzystać z dwóch naszych super ofensywnych juniorów, gdyż Sumara i Miłkowski powołani zostali na dzisiejszy mecz pierwszej drużyny. Pomimo odmłodzonego składu, Jaskółki doskonale poradziły sobie z lokalnym rywalem.

II Małopolska Liga Młodzików

Skład: Gajczewski – Markowicz , Popiela , Słowik – Niemiec , Jaworski , Padło , Niemiec – Gala oraz Witek , Bieś , Dulian , Grzywa , Jankowski , Uriasz , Wołczacki , Kawa , Trancygier, Rzeszut

Bramki :  Rzeszut ( asysta Słowik ) , Trancygier ( asysta Popiela ). Jaworski ( asysta Padło )

Gratuluje drużynie bo to ważne zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony bo od początku meczu zagraliśmy tak jak chcemy: narzucając tempo i swój styl. Drużyna była cały mecz skoncentrowana i skupiona , tworzyła kolejne sytuacje. Oczywiście widzimy swoje błędy i mamy dużo pokory. Wiele pracy przed nami.

 

II Liga Małopolska Juniorów Młodszych

Skład: Strzelecki Dominik –  Bennour Hamza Yanis, Świątek Piotr, Bennour Hamza Kemil, Kieroński Kamil, Rolewicz Mateusz ( 85 min Śledź Marcin), Bryl Jakub (75 min Bednarz Mateusz), Filip Ptak, Sułek Marcin, Jonak Karol (33 min Teper Oskar), Gerard Głąb.

Bramka:
Mateusz Rolewicz 67 min

Jestem zadowolony z postawy drużyny, która na tle dobrze dysponowanego rywala zaprezentowała się w dniu bardzo dobrze. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego meczu z Sandecją i zagraliśmy konsekwentnie przez pełne 90 minut.  Przy wyniku 0-1 nie wykorzystaliśmy dogodnej okazji do strzelenia drugiej bramki, która z pewnością pozwoliłaby Nam odnieść zwycięstwo.  Mimo małego niedosytu, chciałbym pochwalić drużynę która w tym meczu wykazała się wielką determinacją, zaangażowaniem i dyscypliną taktyczną.

I Małopolska Liga Trampkarzy

Skład: Pacura- Broda, Panek, Konieczny, Ligęski- Klepacki, Dzióbak, Gawełczyk, Hajdo, Wójcik – Jasiak / Rezerwowi: Latosiński, Musiał

Niestety doznaliśmy pierwszej porażki w rundzie rewanżowej. Zmierzyliśmy się z dobrze dysponowanym zespołem. Nasz zespół wystąpił bez 6 podstawowych zawodników ( 4 grało w juniorach młodszych, 2 kontuzjowanych),za to swoją szanse dostali chłopcy z rocznika 2006 i było widać różnice pod względem fizycznym. Na pewno jest to dobra lekcja dla tych chłopców i na pewno wyciągniemy z niej odpowiednie wnioski. Teraz czeka Nas ostatni mecz w rundzie jesiennej, naszym rywalem będzie Okocimski Brzesko.

Małopolska Liga Młodzików

Skład: Biesiada Eryk, Bryl Szymon, Kaim Aleks, Pałucki Krzysztof, Kowal Jakub, Latuszek Paweł, Kotapka Wiktor, Bartyzel Jakub, Danek Wojciech,
Adamski Maciej, Sabat Gniewosz, Gałek Bartosz, Chalcarz Jakub, Borzęcki Tomasz, Wielbłąd Bartosz.

Mecz stał na wysokim poziomie, ponieważ oba zespoły dążyły do utrzymania się przy piłce i nie bały się rozgrywać piłki, będąc naciskanym przez rywala już na swojej połowie boiska. Na uwagę zasługuje fakt, że to ,,młode jaskółki” częściej były posiadaniu piłki (55% do 45%), choć akurat trend ten utrzymywał się we wszystkich meczach sezonu, rozegranych w Małopolskiej Lidze Młodzików. Mimo niekorzystnego wyniku końcowego, należy pochwalić zawodników Sebastiana Grenia, za to, że stworzyli dobre widowisko, w którym nie ustępowali pod żadnym względem graczom Cracovii. Ambitna gra przełożyła się na kilka okazji ,,sam na sam” z bramkarzem gości, z których jedna została zamieniona na bramkę. W końcówce spotkania brakło bardzo niewiele, by mecz zakończył się podziałem punktów, jednak piłka ostatecznie nie wpadła do bramki gości. Pojedynek ten, jak i pozostałe mecze w Lidze Małopolskiej był bardzo cennym doświadczeniem i pokazał, że warto mierzyć się mocnymi przeciwnikami, by sprawdzić swoje umiejętności na ich tle i robić jeszcze szybsze postępy. Gratulacje należą się drużynie Cracovii, która dzięki wygranej w tym meczu, zapewniła sobie pierwsze miejsce w lidze na koniec sezonu.

 

I Liga Okręgowa Trampkarzy

Skład: Mazurkiewicz – Bober – Ponikowski – Sowa – Zbierzkowski – Jasiak – Kantor – Radoń – Różycki – Wójcik – Garncarz – Garstka – Budzik – Mazurkiewicz – Różycki

Warunki atmosferyczne a zwłaszcza silna mgła, spowodowały sporo przypadkowości podczas spotkania jednak chłopcy podeszli z dużym zaangażowaniem do spotkania co zaprocentowało wysokim wynikiem pomimo dużej nieskuteczności pod bramką przeciwnika.

III Okręgowa Liga Młodzików

Bramki: Borzęcki Tomasz x 4, Sysło Filip x 2, Wiełbłąd Bartosz x 2, Paprocki Borys x 2, Starzyk Norbert x 1, Poręba Filip x 1, Klaus Marcin x 1, Biesiada Eryk x 1.

Skład: Kapustka Kacper, Wielbłąd Bartosz, Szegda Karol, Klaus Marcin, Starzyk Norbert, Garncarz Alex, Poręba Filip, Paprocki Borys, Mleczko Kacper, Bąk Kamil, Sysło Filip, Borzęcki Tomasz, Biesiada Eryk, Budzik Hubert.

 

Była to okazja do zagrania w większym wymiarze czasu dla zawodników oraz wzięcia odpowiedzialności za grę zespołu, którzy do tej pory tych okazji mieli mniej. Trener Sebastian Greń miał możliwość sprawdzić jak jego podopieczni radzą sobie na nowych dla siebie pozycjach. Mecz ten był podsumowaniem pracowitego okresu 4 miesięcy i cieszy na pewno styl gry drużyny, która złożona była z chłopców z różnych grup treningowych i roczników, a mimo widoczna była chęć współpracy i zespołowej gry, niezależnie od tego, kto miał być strzelcem bramki. Sam wynik oczywiście cieszy, ale nie może być jedynym wyznacznikiem postępu, ponieważ drużyna przeciwna złożona była z graczy o znacznie niższych umiejętnościach. Należą się im brawa za walkę do końca mimo, że przewaga zawodników Unii była przygniatająca.