Skip to main content

Prezentujemy Państwu wyniki ze spotkań rozgrywanych przed młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów w minionym tygodniu. Zachęcamy do lektury!

II Małopolska Liga Młodzików

Goal Nawojowa – ZKS Unia Tarnów 4:1
Bramka:
Jonasz Miśkowicz

Skład: Szymon Musiał, Maks Rzepka, Igor Hebda, Igor Matyjewicz, Artur Burzawa, Kamil Bąk, Damian Morawiec, Jonasz Miśkowicz, Jakub Łabno, Aleksander Krużel

„Mecz zaczynamy tracąc bramkę w niegroźnej sytuacji. Kolejne minuty spotkania to chęć dążenia do wyrównania meczu i po zdecydowanej przewadze doprowadzamy do remisu. Nie potrafimy jednak udokumentować naszej przewagi i to przeciwnik schodzi na przerwę z przewagą jednej bramki. Druga połowa to już bardzo wyrównana gra, ale indywidualne błędy w naszej obronie nie pozwalają nam uzyskać korzystnego rezultatu. Mimo przegranej słowa uznania kieruję do swoich zawodników, bo wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku” – podsumował spotkanie trener Krzysztof  Niedbała.

II Okręgowa Liga Młodzików

Metal/Błękitni Tarnów-ZKS Unia Tarnów 3:1 (2:1)
Bramka:

Skład: Jakub Wilk, Antoni Krzan, Dominik Rzeszutek, Emanuel Grzywiński, Patryk Fasula, Alex Garncarz, Hubert Budzik, Markus Partyka-Zalewski, Michał Kajmowicz, Eryk Kasperek.

„Porażka naszej drużyny jest konsekwencją błędów indywidulanych, które popełniliśmy w grze defensywnej w pierwszej połowie, tracąc dwukrotnie bramkę ze stałego fragmentu gry. Chłopcy byli jednak zdeterminowani i konsekwentnie atakowali bramkę przeciwnika, czego efektem było strzelenie kontaktowego gola. W drugiej połowie nadal atakujemy bramkę gospodarzy, jednak bezskutecznie” – podsumował spotkanie trener Michał Aksamit.

III Okręgowa Liga Młodzików

ZKS Unia Tarnów – Tarnowska Akademia Piłkarska 0:4

Skład: Musiał Szymon, Kiełbasa Jan, Jankowski Seweryn, Burzawa Artur, Kocik Filip, Kozioł Bartosz, Godek Dawid, Trojanowski Adam, Morawiec Nikodem Jewulski Igor, Pazgan Igor Englart Kamil, Pokrywka Franek, Popiela Kacper.

„Niestety w tym meczu musieliśmy przyjąć cenna lekcje od przeciwnika, któremu byliśmy się wstanie przeciwstawić tylko fragmentami. Musimy szybko wyciągnąć wnioski z tej porażki i pokazać w następnym meczu, że potrafimy narzucić swój styl gry” – podsumował spotkanie trener Krzysztof Niedbała.

Liga Szkoleniowa Trampkarzy 2008

Sucha Beskidzka – ZKS Unia Tarnów 3:5
Bramki:
Owsianko, Sabat, Adamski, Dębowski x2.

Skład: M. Adamski, W. Danek, , J. Kowal, P. Latuszek, J. Owsianko, N. Starzyk, J. Bartyzel, E. Biesiada., K.Kapustka,W.Dębowski, F. Wojciechowski, K. Mleczko, K. Szegda, J. Chalcarz,J.Bartyzel, A. Kaim.

„Chłopcy nie dojechali na pierwszą połowę, co pewnie wykorzystali gospodarcze z Suchej Beskidzkiej. Jednak w drugiej części spotkania gracze Unii pokazali charakter i ostatecznie wygrali 5:3. Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników – pokazali dziś ducha walki i sporo ambicji na boisku” – powiedział po meczu trener Paweł Lubera.

I Małopolska Liga Trampkarzy

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 2-1 ( 1 – 1 )
Bramka: Zbylut
Skład: Gajczewski – Bieś , Markowicz , Słowik – Zagórski , Rachfał , Padło , Stelmach – Zbylut , Gala , Trancygier oraz Kawa , Borzęcki , Dulian , Dębowski.
„Rzadko chwalę zawodników po przegranych spotkaniach, jednak dziś na to zasłużyli. To my nadawaliśmy ton tego spotkania, mieliśmy nie tylko więcej z gry lecz również wykreowaliśmy więcej w polu karnym rywala.  Przegraliśmy z dobrą drużyną, ale zostaliśmy po sobie dobrą grę. Żałuję tylko, że w spotkaniu nie mogłem skorzystać z wszystkich zawodników ze względów poza sportowych” – powiedział po meczu trener Paweł Węgrzyn.

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

ZKS Unia Tarnów – Tarnovia Tarnów 3-3 (3 : 0)
Bramka: Klepacki x2, Dudra
Skład: Wójcik– Bednarek, Ligeski, Dudra , Soprych Michalik, Klepacki, Gawełczyk, Ludwin, Mida, Poliszak
Zagrali również: Kantor, Woloszczuk, Szarek, Szczurek

„Ciężko wypowiedzieć się na temat takiego spotkania. Po pierwszej połowie, gdzie nasza drużyna zdecydowanie prowadziła grę strzelając 3 bramki i tworząc sobie kolejne sytuacje na podwyższenie wyniku, w ogólnym rozrachunku remisuje mecz nie dając żadnego oporu w drugiej połowie. Trudno zebrać myśli co się stało w głowach zawodników, że tak łatwo wypuścili tak duża zaliczkę z rąk. Cieszy fakt, że w tak prestiżowym spotkaniu swoje szanse otrzymali zawodnicy z rocznika 2006” – powiedział po spotkaniu trener Radosław Jacek.

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Beskid Andrychów – ZKS Unia Tarnów 0:11
Bramki:
Wiktor Wojtanowski x5,Filip Szxczurek x2, Maxim Garncarz x1,, Filip Budzik x1, Bartosz Szarek x1,, Łukasz Musiał x1.

Skład: 

„Dzisiaj pomimo okoliczności w jakich został rozegrany mecz byliśmy bardzo konkretnym zespołem, stwarzającym dużo sytuacji  i kontrolującym przebieg spotkania. Cieszymy się, że zachowaliśmy czyste konto. Mam nadzieję, że to zwycięstwo doda nam pewności. Bardzo dobry mecz rozegrał dzisiaj Wiktor Wojtanowski, strzelając 5 bramek dorzucając jedną asystę. Dzięki jego przebojowości został podyktowany też rzut karny dla naszej drużyny. To kolejny nowo pozyskany zawodnik, który stopniowo zostaje wprowadzany do zespołu i udowadnia swoją przydatność. Wielkie gratulacje dla całego zespołu za dzisiejszy mecz. Warto również odnotować pierwsze debiuty w dniu wczorajszym  w zespole juniorów w 1 MLJM moich zawodników: Bartosza Szarka , Filipa Szczurka oraz Olafa Kantora. Wczoraj oglądając ich w meczu derbowym z Tarnovią czułem dużą satysfakcję. Życzę im wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów” – powiedział po meczu trener Paweł Popiela.

 

: