Skip to main content

Prezentujemy Państwu wyniki ze spotkań rozgrywanych przed młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów w minionym tygodniu. Zachęcamy do lektury!

II Okręgowa Liga Młodzików

GKS Gromnik – ZKS Unia Tarnów 5:0 (4:0)

Skład: Wilk Jakub, Krzan Antek, Rzeszutek Dominik, Bąk Kamil, Fasula, Patryk, Matyjewicz Igor, Bryl Oskar, Garncarz Alex, Kasperek Eryk, Budzik Hubert, Zalewski-Partyka Markus, Sak Bartosz, Kajmowicz Michał.

„Wysoka porażka naszej drużyny jest konsekwencją wielu błędów, które popełniliśmy w grze defensywnej, gdzie zabrakło odpowiedniej asekuracji, skutecznego odbioru,\oraz odpowiedzialnego wyprowadzenia piłki i reakcji na stracone bramki. Czego efektem było stracenie aż 4 goli w pierwszej połowie. Druga połowa była lepsza w wykonaniu Jaskółek, zaś nieskuteczna gra w ofensywie i brak finalizacji organizowanych przez nas sytuacji sprawiły, iż nie zdążyliśmy odrobić strat. Za tydzień kolejne spotkanie, w którym będziemy chcieli udowodnić swoją wartość jako zespół „ – powiedział po meczu trener Michał Aksamit.

II Małopolska Liga Młodzików

ZKS Unia Tarnów – Cracovia Kraków 1:4

Skład: Mucek Kacper, Łabno Jakub, Rzepka Maksymilian, Warzecha Alan, Kasperek Eryk, Rzepka Filip, Hebda Igor, Kudroń Kamil, Krużel Aleksander, Bąk Kamil, Burzawa Artur.

„Kolejny mecz, w którym w pierwszej połowie prezentujemy się bardzo dobrze prowadząc grę, tworząc sytuacje bramkowe. Szkoda, ze nie utrzymaliśmy wysokiego poziomu przez cały mecz, choć zdecydowanie uważam, że porażka jest zbyt wysoka w stosunku do tego co widzieliśmy na boisku” – powiedział po meczu trener Łukasz Tarkowski.

III Okręgowa Liga Młodzików

Tuchovia Tuchów – ZKS Unia Tarnów 0:4
Bramki:
Burza Artur x3, Jewulski Igor

Skład: Kiełbasa Jan, Jankowski Seweryn, Popiela Kacper, Kocik Filip, Kozioł Bartosz, Godek Dawid, Musiał Szymon, Jewulski Igor, Pazgan Igor, Englart Kamil, Artur Burzawa.

„Po ostatnich nieudanych meczach udaje nam się zdobyć komplet punktów. Przez większość meczu utrzymujemy się przy piłce i stwarzamy zagrożenie pod bramką przeciwnika. Cała drużyna zasługuje na słowa pochwały za zaangażowanie i styl jaki w tym meczu zaprezentowała.” – podsumował spotkanie trener Krzysztof Niedbała.

I Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów – ZKS Unia Tarnów 0:4
Bramki:
Jaworski, Padło, Zbylut, Trancygier.

Skład: Gajczewski – Bieś , Markowicz , Słowik – Zagórski , Rachfał , Jaworski , Stelmach – Padło ( C ) , Zbylut , Trancygier oraz Święch , Witek , Uriasz , Dulian , Dębowski , Grzywa , Popiela.

“Mecz prowadzony trochę w dziwacznych warunkach ze względu na brak sędziów. Drużyna szybko się adaptowała i od początku do końca spotkania utrzymała odpowiednią aktywność i koncentracje. Cieszy mnie , że zagraliśmy bardzo pewnie i spokojnie w defensywie. W ofensywie cały czas pracujemy nad formą współpracy zawodników w strefie wysokiej. Do składu wracają nam zawodnicy po kontuzjach co sprzyja rywalizacji treningowej i meczowej. Liczę , że na tym aspekcie zrobimy kolejny krok do przodu” – podsumował derbowe spotkanie trener Paweł Węgrzyn.

Liga Szkoleniowa Trampkarzy 2008

Pogoń Skotniki Kraków – ZKS Unia Tarnów 0:4

Skład: M. Adamski, T. Borzęcki, W. Danek, , W. Kotapka, J. Kowal, P. Latuszek, Sz. Bryl, J. Owsianko, N. Starzyk, J. Bartyzel, E. Biesiada., K.Kapustka,W.Dębowski

„Piłkarze Pogoni byli dziś lepiej zorganizowani i stanowili zespół co przełożyło się na  wynik spotkania. Nasi zawodnicy nieco pogubili się w pierwszej połowie, lecz umiejętnościami dorównywali rywalom. Musimy przeanalizować naszą grę, tak aby w przyszłości nie dopuścić do tak wysokich przegranych” – powiedział po meczu trener Paweł Lubera.

II Małopolska Liga Trampkarzy

Fundacja Górnik Tarnów – ZKS Unia II Tarnów 0:8
Bramka: Zbylut x2, Dulian x2, Jankowski, Mleczko, Popiela, Stelmach.

Skład: Święch, Zagórski Zbylut , Dulian, Chalcarz, Mleczko, Święch, Stelmach, Kawa, Uriasz, Jankowski, Markowicz, Popiela, Witek, Jaworski.

„Od początku dominowaliśmy nad przeciwnikiem, kwestią było tylko rozmiar zwycięstwa.  Gratuluje swojej drużynie i bardzo cieszę się z tak wysokiego zwycięstwa!”” – powiedział po meczu trener Paweł Lubera.

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Termalica Bruk Bet Nieciecza – Unia Tarnów 5-1 
Bramka: Zbylut
Skład:  Lipka – Bednarek, Panek, Banek , Sorych, Kieroński, Klepacki, Gawełczyk, Zbylut, Mida, Poliszak.
Zagrali również: Zbylut, Sznajder, Ligeski, Farbaniec, Michalik.

„Dziwny mecz po którym ciężko ocenić zespół. Przegraliśmy wysoko, ale wynik mocno zamazuje obraz meczu. Trzeba wyciągnąć dobre rzeczy i poprawić swoją grę w następnym spotkaniu” – powiedział po spotkaniu trener Radosław Jacek.

I Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów – ZKS Unia Tarnów 0:4
Bramki:
Jaworski, Padło, Zbylut, Trancygier.

Skład: Gajczewski – Bieś , Markowicz , Słowik – Zagórski , Rachfał , Jaworski , Stelmach – Padło ( C ) , Zbylut , Trancygier oraz Święch , Witek , Uriasz , Dulian , Dębowski , Grzywa , Popiela.

„Mecz prowadzony trochę w dziwacznych warunkach ze względu na brak sędziów. Drużyna szybko się adaptowała i od początku do końca spotkania utrzymała odpowiednią aktywność i koncentracje. Cieszy mnie , że zagraliśmy bardzo pewnie i spokojnie w defensywie. W ofensywie cały czas pracujemy nad formą współpracy zawodników w strefie wysokiej. Do składu wracają nam zawodnicy po kontuzjach co sprzyja rywalizacji treningowej i meczowej. Liczę , że na tym aspekcie zrobimy kolejny krok do przodu” – powiedział po meczu trener Paweł Węgrzyn.

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

ZKS Unia II Tarnów – Okocimski Brzesko 1:4
Bramki:
Woloszczuk

Skład: Pacura – Ludwin , Budzik F , Ligęski – Sznajder , Musiał , Kantor , Garncarz , Szczeciński , Woloszczuk , Trancygier . Na zmiany wchodzili : Strzałka , Szczurek , Mazurkiewicz N, Fortuna , Słowik , Ponikiewski , Rewak

„Czekaliśmy półtorej miesiąca na ten mecz, ponieważ chcieliśmy zmazać plamę po inauguracji jaka miała miejsce 18 sierpnia w Brzesku. Wtedy nie mieliśmy nic do powiedzenia i już na starcie dostaliśmy solidną lekcję. Dzisiaj mimo porażki moim zdaniem mocno postawiliśmy się liderowi  rozgrywek i dopiero w końcowym etapie meczu Okocimski przypieczętował zwycięstwo. Na pewno dzisiaj nie zasłużyliśmy na żadną zdobycz punktową, bo goście byli zwyczajnie lepsi ale bardzo się cieszę się, że nasz zespół trzymał się planu meczowego i dobrze funkcjonował w obronie niskiej neutralizując atuty Okocimskiego. Odrobiliśmy też lekcje ze stałych fragmentów gry co przy olbrzymiej przewadze fizyczności zespołu z Brzeska nie było łatwym zadaniem” – powiedział po meczu trener Paweł Popiela.