Skip to main content

Prezentujemy Państwu wyniki ze spotkań rozgrywanych przed młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów w minionym tygodniu. Zachęcamy do lektury!

I Małopolska Liga Młodzików

AP21 Chrzanów – ZKS Unia Tarnów 2:1 (0:1)

Skład: Kacper Mucek, Rzepka Maksymilian, Michał Kajmowicz, Artur Burzawa, Igor Hebda, Jonasz Miśkwicz, Kamil Kudroń, Alan Warzecha, Igor Matyjewicz, Aleksander Krużel.

„Przed meczem wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie, byliśmy bardzo zmotywowani i ciężko pracowaliśmy na treningach. W pierwszej połowie nasza drużyna rozegrała świetne 30 minut pod względem dyscypliny taktycznej, zaangażowania zawodników, kreowania sytuacji w ofensywie oraz doskonałej asekuracji w obronie. Stwarzaliśmy dogodne sytuacje strzeleckie po których padła pierwsza bramka dla naszej drużyny. Zdobyta po doskonałej akcji  poprzedzającej wcześniej kilkanaście podań, dając nam zasłużone prowadzenie. Niestety chwilę później tracimy bramkę ze stałego fragmentu gry, po którym również gramy chwilę w osłabieniu, które gospodarze w pewnym momencie wykorzystują. Ogromne brawa i szacunek dla naszych zawodników za poświecenie i walkę do ostatniego gwizdka” – powiedział po meczu trener Michał Aksamit.

II Małopolska Liga Młodzików

Cracovia Kraków – ZKS Unia Tarnów 3:1 (1:1)

Skład: Mucek Kacper, Rzepka Maks, Rzepka Filip, Bąk Kamil,Krużel Aleksander, Hebda Igor,  Miśkowicz Jonasz,  Łabno Jakub, Kudroń Kamil, Bryl Oskar, Burzawa Artur, Matyjewicz Igor.

„Kolejny raz nie udaje nam się dowieźć prowadzenia do końca meczu. Niestety nie udało nam się zapobiec groźnym kontrom rywala, który po naszych błędach zdobył 3 gole. Widać jednak, że pomimo dużej przewagi fizycznej naszych ligowych rywali, jesteśmy w stanie podjąć rękawice z każdej przeciwnikiem i to nas cieszy” – powiedział po meczu trener Łukasz Tarkowski.

II Okręgowa Liga Młodzików

ZKS Unia Tarnów II – FA Dąbrowa Tarnowska 2:0 (0:0)

Skład: Wilk Jakub, Krzan Antek, Rzeszutek Dominik, Bąk Kamil, Fasula Patryk, Kasperek Eryk, Bryl Oskar, Garncarz Alex, Kasperek Eryk, Budzik Hubert.

„Chłopcy dobrze weszli w spotkanie, tworząc wiele sytuacji bramkowych. Później goście doszli do głosu, lecz udało nam się zachować czyste konto. W drugiej połowie przeciwnicy mieli dużo problemów z naszą mobilnością, co sprawiło, że na boisku zrobiło się więcej miejsca. Skrzętnie to wykorzystaliśmy i kontrolowaliśmy przebieg spotkania już do końca” – powiedział po meczu trener Łukasz Tarkowski.

III Okręgowa Liga Młodzików

ZKS Unia Tarnów –  Iskra Tarnów (0:2) 0:3

Skład: Kiełbasa Jan, Jankowski Seweryn, Popiela Kacper, Kocik Filip, Kozioł Bartosz, Godek Dawid, Musiał Szymon, Klaper Filip.

„Pomimo braków kadrowych w kolejnym meczu stajemy na wysokości zadania i gramy z przeciwnikiem jak równy z równym niestety indywidualne błędy i niewykorzystane sytuację nie pozwalają nam ugrać w tym meczu punktów. Cieszy fakt, że mimo osłabień jesteśmy w stanie utrzymać piłkę i wyniku tego stwarzać dogodne sytuację bramkowe. Zadowolonym można być z postawy na boisku i zaangażowania przez cały mecz. Myślę, że jeżeli sytuacja kadrowa się ustabilizuje to w kolejnych meczach będziemy mogli być zadowoleni nie tylko ze sposobu w jaki się prezentujemy. ” – podsumował spotkanie trener Krzysztof Niedbała.

I Małopolska Liga Trampkarzy

Hutnik Kraków – ZKS Unia Tarnów 4:1
Bramki: Filip Gala / asysta Mateusz Zbylut.

Skład: Gajczewski – Bieś , Witek , Słowik – Zagórski , Rachfał , Jaworski , Dulian – Zbylut , Padło , Trancygier oraz Kawa , Gala , Popiela, Grzywa , Dębowski.

„Chcieliśmy rozegrać mecz z liderem na własnych warunkach. Szkoda, że dobra gra z pierwszej połowy nie pozwoliła zdobyć prowadzenia. Kompletnie pogubiliśmy się w końcowej fazie pierwszej połowy, straciliśmy jedność, a mentalnie nie przetrwaliśmy momentu ważnego dla przebiegu spotkania. Dziś bramki do naszej siatki wpadły zdecydowanie za łatwo. Gratuluję drużynie z Huty zwycięstwa, bo jest ono w pełni zasłużone. Moja drużyna nie zasłużyła na taki rozmiar porażki jednak z przebiegu całego spotkania Hutnik był zespołem bardziej zdecydowanym w boiskowych decyzjach” – powiedział po meczu trener Paweł Węgrzyn

Liga Szkoleniowa Trampkarzy 2008

AP 21 Chrzanów – ZKS Unia Tarnów 1:2 
Bramki: M. Adamski, G. Sabat.

Skład: M. Adamski, T. Borzęcki, W. Danek, B. Wielbłąd, W. Kotapka, J. Kowal, P. Latuszek, G. Sabat, J. Owsianko, N. Starzyk, J. Chalcarz, J. Bartyzel, K. Mleczko,K.Kapustka, A. Kaim.

„Sporo zdrowia chłopcy zostawili w tym ciężkim boju z zespołem z Chrzanowa. Dążyliśmy do zwycięstwa od początku meczu, a w końcówce spotkania przychyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Trzy punkty jadą do Tarnowa, gratulacje dla Jaskółek za walkę i determinację do samego końca” – powiedział po meczu trener Paweł Lubera.

II Małopolska Liga Trampkarzy

ZKS Unia II Tarnów –  AS Progres Kraków 1:5
Bramka: Jankowski Wiktor

Skład: M. Adamski, W. Jankowski, , B. Wielbłąd, K. Mleczko, J. Kowal, B. Uriasz, Sz. Bryl, G. Sabat, J. Owsianko, N. Starzyk, J. Bartyzel, I. Świech , F. Markowicz, W. Danek, P.Latuszek , M. Stelmach.

„Dobra pierwsza połowa po której wynik mógł być sprawą otwartą. W drugiej części spotkania chłopcy opadli z sił, oddali pole rywalowi co przeciwnik wykorzystał. Trzeba powiedzieć, że drużyna z Krakowa prezentowała wysoką  jakość zespołu i walkę od pierwszej do ostatniej minuty” – powiedział po meczu trener Paweł Lubera.

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Unia Tarnów – Dunajec Nowy Sącz  2-1 (1 : 1)
Bramka: Zbylut, Klepacki

Skład:  Lipka – Bednarek, Panek,  Banek , Ptak Michalik, Klepacki, Gawełczyk, Farbaniec, Mida.
Zagrali również: Zbylut, Sznajder.

„Cieszą trzy punkty i tylko trzy punkty. Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie. Ilość niewymuszonych strat była dzisiaj zatrważająca. Musimy mocno przeanalizować przyczynę naszej słabszej dyspozycji i jak najszybciej wyciągnąć wnioski. Mijający tydzień był mocno zachwiany przez choroby, ale szacunek dla zawodników, że mimo wszystko potrafili zainkasować 3 punkty” – powiedział po spotkaniu trener Radosław Jacek.

 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

ZKS Unia II Tarnów – Hutnik Kraków 2:7
Bramki:
Garncarz, Trancygier.

Skład: Strzałka – Musiał , Budzik Filip , Szczeciński – Kantor , Król , Szarek , Wojtanowski – Garncarz , Woloszczuk , Jasiak.
Zagrali również: Mazurkiewicz Jan , Budzik Wiktor , Szczurek , Fortuna , Trancygier , Ponikiewski , Matuszyk.

„Tylko w pierwszej połowie byliśmy w stanie podjąć rywalizacje i grać jak równy z równym. Piękną bramkę na 2:1 strzelił Maxim Garncarz jednak na tym skończyliśmy. W trakcie kolejnych minut zostaliśmy zepchnięci na własną połowę a naszą niefrasobliwość w obronie przeciwnik skrzętnie wykorzystał. Gratulacje dla Hutnika – zasłużenie wygrali „ – powiedział po meczu trener Paweł Popiela.