Skip to main content

Prezentujemy Państwu wyniki ze spotkań rozgrywanych przed młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów w minionym tygodniu. Zachęcamy do lektury!

I Małopolska Liga Młodzików

ZKS Unia Tarnów – Unia Oświęcim 2:3 (2:1)

Skład: Musiał Szymon, Rzepka Maks,  Rzepka Filip,  Burzawa Artur,  Hebda Igor, Miśkowicz Jonasz, Łabno Jakub, Pazgan Igor, Morawiec Damian, Krużel Aleksander.

„Jaskółki w poprzedniej kolejce spotkały się z Wisłą Kraków. Niestety nasi zawodnicy przegrali z Białą Gwiazdą 3:0, pomimo dużej woli walki, dlatego w kolejnym meczu chcieliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony. Wreszcie rozegraliśmy mecz na swoim poziomie. Choć możemy prezentować się jeszcze lepiej, to pomimo trudnych warunków, widać już było wyraźnie w jaki sposób chcemy grać. Szacunek dla chłopców, że pomimo dużych dysproporcji fizycznych walczyli do ostatnich minut o korzystny rezultat. Na uwagę zasługuje fakt, że mieliśmy spore ubytki spowodowane chorobami. Pozytywnie patrzymy w przyszłość” – powiedział po meczu trener Łukasz Tarkowski.

III Okręgowa Liga Młodzików

Metal/Błękitni Tarnów – ZKS Unia Tarnów 4:1 (3:1)

Skład: Klaper Filip, Jankowski Seweryn, Popiela Kacper, Kocik Filip, Kozioł Bartosz, Morawiec Nikodem, Jewulski Igor Pazgan Igor, Kiełbasa Jan, Kamil Lenglard.

„Przegrywamy pierwszy mecz. Mimo stwarzanych sytuacji i kontroli nad meczem nie potrafimy tego udokumentować. Pierwsi tracimy bramkę po naszym błędzie, co na pewno podcina skrzydła. Druga połowa to widoczne braki kadrowe i problemy zdrowotne, co nie pomaga nam odwrócić wyniku na naszą korzyść. Pochwały dla chłopców za to, że mimo braków kadrowych w drugiej połowie potrafili kreować sytuacje bramowe i do końca walczyli o korzystny rezultat” – podsumował spotkanie trener Krzysztof Niebała.

I Małopolska Liga Trampkarzy

ZKS Unia Tarnów – BBT Termalica Nieciecza 6:1
Bramki:
Olivier Trancygier 2x., Mikołaj Dulian, Mateusz Zbylut, Filip Padło, Łukasz Witek.

Skład: Gajczewski – Bieś , Witek , Słowik – Dulian , Jaworski , Rachfał , Zagórski – Gala , Zbylut , Trancygier oraz Święch , Padło , Popiela , Borzęcki , Stelmach.

„W tygodniu mieliśmy spore problemy zdrowotne w drużynie: wirusy, przeziębienia, kontuzje. Dlatego przystępowaliśmy do meczu z lekkim niepokojem. Dryżyna w pierwszej połowie pokazała naprawdę dobrą grę, znakomicie realizując założenia modelowe. Zdominowaliśmy rywala, kreowaliśmy mnóstwo sytuacji jednocześnie grając bardzo spokojnie i pewnie w defensywie. Druga połowa do zapomnienia. Sądzę, że źle zareagowaliśmy na wynik. Pokazaliśmy niedojrzałość i  musimy mocno przeanalizować tą część gry przede wszystkim pod kątem indywidualnym” – powiedział po meczu trener Paweł Węgrzyn

Małopolska Liga Trampkarzy 2008

ZKS Unia II Tarnów – Okocimski Brzesko  0:4

Skład: M. Adamski, W. Jankowski, , B. Wielbłąd, W. Kotapka, K. Mleczko, J. Kowal, B. Uriasz, O. Kawa, Sz. Bryl, G. Sabat, J. Owsianko, N. Starzyk, J. Chalcarz, J. Bartyzel, W. Dębowski, E. Biesiada., K. Mleczko

„Grając ze starszym rocznikiem drużyna podjęła walkę jak równy z równym. Jednak w kluczowych momentach zawodnicy popełniali banalne błędy, co rywal skrzętnie wykorzystał. Analiza spotkania pozwoli nam na przepracowanie tych błędów i lepszą postawę w kolejnych meczach” – powiedział po meczu trener Paweł Lubera.

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja Nowy Sącz – Unia Tarnów  6-1 (0:0)
Bramka:  Zbylut.

Skład: Lipka – Bednarek, Ludwin, Kieroński, Banek, Poliszak, Michalik, Zbylut, Gawełczyk, Farbaniec, Mida.
Zagrali również: Panek, Sznajder, Dudra, Woloszczuk.

„Dzisiejszy mecz mocno obnażył naszą drużynę. Niestety, ale Sandecja przez cały mecz była zespołem, a my tylko 60 minut. Do strzelania bramki na 1-0 z początkiem drugiej części gry, mogliśmy powiedzieć, że gramy najlepszy mecz w tej rundzie. To co zaprezentowaliśmy po bramce nie przystoi zawodnikowi Unii Tarnów” – powiedział po spotkaniu trener Radosław Jacek.

 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

ZKS Unia II Tarnów  – Limanovia 4:4

Skład: Mazurkiewicz Jan – Szczeciński , Budzik Filip , Musiał – Kantor , Mazurkiewicz Nikodem , Szarek , Wojtanowski , Szczurek , Woloszczuk – Jasiak.
Zagrali również: Strzałka, Budzik Wiktor, Król, Trancygier, Garncarz, Fortuna.

„Po zakończeniu spotkania czuliśmy ogromny niedosyt, po zawodnikach widać było rozgoryczenie jednak mimo wszystko uważam, że powinniśmy być zadowoleni – przede wszystkim z gry bo przez większość meczu kontrolowaliśmy sytuacje na boisku.  Poza tym bardzo dobry impuls dali zawodnicy wchodzący z ławki. Mimo zdecydowanej przewagi musieliśmy w drugiej połowie „gonić wynik” co nam się udało. W doliczonym czasie mieliśmy doskonałą okazję na wygrana jednak nie udało nam się jej wykorzystać.  Chciałbym pogratulować całej drużynie, takie mecze  dają dodatkową motywacje, mam nadzieję na równie dobry występ w następnej kolejce z Hutnikiem” – powiedział po meczu trener Paweł Popiela.