Skip to main content

Za młodymi piłkarzami tarnowskiej Unii kolejny tydzień intensywnych startów w rozgrywkach grupowych i turniejach. Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki z rozegranych spotkań. 

 

I Małopolska Liga Trampkarzy

Podhale Nowy Targ –  ZKS Unia Tarnów 1:1
Bramka:
Filip Padło.

Skład: Gajczewski – Bieś, Witek, Słowik – Dulian, Rachfał, Padło, Zagórski – Zbylut, Gala, Trancygier oraz Jaworski, Popiela, Borzęcki.

„Mimo, iż cały mecz mieliśmy inicjatywę to jednak  budowaliśmy grę w zły sposób. Mam pretensje do swoich zawodników za decyzyjność w fazie ataku, która odbiegała od zasad jakie wpajamy w klubie. Oczywiście stworzyliśmy mnóstwo dobrych sytuacji i mecz powinniśmy zakończyć z workiem bramek. Uważam również, że źle zareagowaliśmy po utracie w prosty sposób bramki. Podeszliśmy zbyt emocjonalnie do końcówki spotkania co ułatwiło gospodarzą obronę” – powiedział po meczu trener Paweł Węgrzyn

Małopolska Liga Trampkarzy 2008

Sandecja Nowy Sącz – ZKS Unia II Tarnów 1:1
ZKS Unia Tarnów – Szalowa 1:3
Bramki:
J.Adamski z Sandecją, J. Kowal z Szalową.

Skład: M. Adamski, T. Borzęcki, W. Danek, B. Wielbłąd, W. Kotapka, K. Mleczko, J. Kowal, B. Paprocki, P. Latuszek, Sz. Bryl, G. Sabat, J. Owsianko, N. Starzyk, J. Chalcarz, J. Bartyzel, K. Niemiec, E. Biesiada., K. Mleczko,K.Kapustka, M. Stelmach, F. Poręba.

„Po dobrym spotkaniu i braku szczęścia w meczu z Sandecją przyszła porażka z Respekt Szalową. Chłopcy z rocznika 2008 grają w dwóch ligach, czasem dwa mecze w tygodniu, a w związku z tym intensywność jest spora. Na pewno zaprocentuje to w dalszych etapach szkolenia”– powiedział po meczu trener Paweł Lubera.

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 3:4 (0:2)
Bramki: 59′, 67′ Pytko, 90′ Paczka – 5′, 47′ Michalik, 8′ Soprych, 64′ Soprych.

Skład: Lipka – Bednarek, Panek, Ludwin (46′ Dudra), Soprych, Mida (65′ Radzik), Banek (60′ Głuszczak), Moskal (85′ Szanjder), Michalik, Zbylut (46′ Klepacki), Gawełczyk.
Żółte kartki: Kasia, Dąbrowski – Lipka, Radzik.

„Rozegraliśmy kolejny ciężki mecz w ciągu 48 godzin. Cieszy mnie postawą drużyny i podejście od samego początku meczu. Natomiast nie mogę przejść obojętnie wobec sytuacji, gdzie przy trzy bramkowym prowadzeniu doprowadzamy do tak nerwowej końcówki. Uważam , że tak ograni zawodnicy jakich mamy w drużynie, powinni zdecydowanie lepiej kontrolować to spotkanie. Nie zmienia to faktu, że zwycięstwo odnieśliśmy w pełni zasłużenie, dlatego duże brawa dla moich podopiecznych” – powiedział po spotkaniu trener Radosław Jacek.

 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Unia Tarnów II – Cracovia II 0:3

Skład: Mazurkiewicz Jan – Rewak, Budzik Filip, Musiał – Kantor, Garncarz, Szczurek, Fortuna, Szczeciński – Wołoszczuk, Kogut.
Zagrali również: Jasiak, Matuszyk, Mazurkiewicz Nikodem, Wojtanowski, Król, Ponikiewski.

„Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie, zasłużenie przegraliśmy . Musimy zdecydowanie poprawić naszą grę aby w kolejnych meczach móc podjąć rywalizację z innymi zespołami ” „ – powiedział po meczu trener Paweł Popiela.

 

 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

AP PROFI Zielonki – Unia Tarnów II 1:0

Skład: Strzałka – Rewak, Matuszyk, Budzik Filip – Musiał, Mazurkiewicz Nikodem, Fortuna, Szczeciński, Garncarz, Szczurek, Kogut.
Zagrali również: Mazurkiewicz Jan, Jasiak, Kantor, Ponikiewski, Szarek, Król, Wojtanowski.

„Dzisiaj moja drużyna zagrała dobre zawody, nie ustępując niczym starszym kolegom z Zielonek – mecz był bardzo wyrównany, a gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska gdzie dobrze funkcjonowaliśmy i  agresywnie odbieraliśmy  piłkę.  Na pewno jestem zadowolony, że nasza gra znacząco się poprawiła bo 3 dni wcześniej w meczu z Cracovią wyglądaliśmy po prostu źle. Dzisiaj byliśmy w stanie długo budować grę, graliśmy cierpliwie i dokładnie szukając okazji do strzelenia gola. Bramkę na 1:0 straciliśmy w końcówce spotkania po akcji po której sami powinniśmy objąć prowadzenie. Bardzo trudno będzie nam rozwinąć skrzydła, bo poziom ligi jest wysoki, a mój zespół jest oparty na zawodnikach z rocznika 2006  ale takie mecze jak dzisiaj pokazują, że przeciwko silniejszym i starszym  przeciwnikom jesteśmy w stanie stawić czoła. Mimo przegranej cała drużyna zasługuje na słowa uznania, wykonaliśmy dzisiaj dobrą pracę szkoda, że wracamy bez punktów” – powiedział po meczu trener Paweł Popiela.

Małopolska Liga Młodzików

Pogoria – Unia 0:8

„Wygrana w pełni zasłużona. Od początku do końca kontrolujemy przebieg spotkania utrzymując się przy piłce i stwarzając dużo sytuacji bramkowych. Cieszy to, że sposób naszego podejścia do treningu przekłada się na grę i wynik. Można być zadowolonym z postawy zawodników jak i jakości jaką pokazali w tym meczu” – powiedział po meczu trener Krzysztof Niedbała.

 

Radłovia – Unia  0:5

„Mimo ciężkich warunków udaje się nam rozegrać mecz. Od początku narzucamy swój sposób grania w tym meczu, co pozwala nam zepchnąć przeciwnika do defensywy, który ogranicza się do sporadycznych ataków na naszą bramkę. Cieszy fakt, że po ostatnim meczu udało nam się zagrać na zero z tyłu. Myślę, że trzeba pochwalić cały zespół za dobrą i skuteczną grę” – podsumował trener Krzysztof Niedbała.

 

Bruk Bet – Unia 3:0
Unia – Pogoń 0:3

„Po dobrej inauguracji musimy trochę zejść na ziemie. W obu spotkaniach nie zagraliśmy na miarę swoich możliwości, ale wiemy co sprawiało nam dużo problemów, więc wierzę, że po wyeliminowaniu błędów będziemy lepiej funkcjonować” – powiedział po spotkaniach trener Łukasz Tarkowski.