Skip to main content

Uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów sprawdzali swoje umiejętności w ligowej rywalizacji. Znakomicie zaprezentowali się młodzi piłkarze grający w rezerwach, którzy zanotowali bardzo wysokie zwycięstwo. Przegraną zanotowały m.in. oba zespoły juniorów młodszych i trampkarze.  Zapraszamy do sprawozdania.

 

Małopolska Liga Trampkarzy

Wisła Kraków – Unia Tarnów 4-1 ( 4-1 )
Bramki: Olivier Trancygier

Skład: Gajczewski – Bieś, Witek, Słowik – Stelmach, Jaworski, Rachfał, Grzywa – Gala, Padło, Trancygier
Zagrali również: Zbylut, Borzęcki, Dulian.

„Całkowicie przespaliśmy pierwszą połowę. Pomimo otworzenia wyniku spotkania nie graliśmy wedle przyjętego planu na mecz. Straciliśmy w przeciągu 15 minut 4 bramki, trzy z nich w podobny sposób. Bierność defensywna zespołu w pierwszej części była duża i pozwoliła Wiśle się napędzić. Druga połowa to nasza pełna dominacja, stworzyliśmy w niej wystarczająco świetnych okazji do zdobycia bramki by myśleć o odwróceniu losów spotkania. Niestety byliśmy nieskuteczni” – powiedział trener Paweł Węgrzyn.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych

ZKS Unia Tarnów – Hutnik Kraków 1-2 (1-2)
Bramki: Antoni Klepacki

Skład: J. Lipka – I. Panek J. Bednarek, K. Kieroński- K. Banek, M. Gawelczyk A. Klepacki, D. Poliszak- , S. Mida, O. Soprych, P. Zbylut.
Zagrali również: Ł. Ludwin, M. Michalik, I. Farbaniec.

„Mecz dla nas był bardzo wymagający, ponieważ trafiliśmy na dobrze dysponowanego rywala. Byliśmy dzisiaj zmuszeni do gry w obronie niskiej, a w fazie przejścia brakowało nam utrzymania się przy piłce. Sezon dopiero się rozpoczął, więc już we wtorek będziemy chcieli się zrehabilitować i wrócić na zwycięska ścieżkę” – powiedział po meczu trener Radosław Jacek.

 

Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Puszcza Niepołomince – ZKS Unia II Tarnów 4:1
Bramki: Filip Budzik

Skład: Strzałka – Rewak, Budzik Filip, Musiał – Kantor, Garncarz, Król, Szczeciński, Wojtanowski – Jasiak, Szczurek.
Zagrali również: Fortuna, Mazurkiewicz Nikodem, Ponikiewski, Kogut, Woloszczuk, Budzik Wiktor.

„Przegraliśmy zasłużenie – gratuluję drużynie z Niepołomic byli od nas zdecydowanie lepsi. Zdominowali nas warunkami fizycznymi i kontrolowali przebieg meczu. Obserwowaliśmy przeciwnika, znaliśmy dobrze ich atuty i gdybyśmy zachowali koncentrację przez 90 minut wynik mógłby być inny. Z powodu kilku nieobecności zagraliśmy w innym ustawieniu personalnym, mocno zamykaliśmy  środkowa strefę boiska i nastawiliśmy się w ofensywie na kontraataki. Musimy wyciągnąć wnioski, już w środę czeka nas kolejny mecz z zespołem Cracovii” – powiedział po meczu trener Paweł Popiela.

 

 

Małopolska Liga Juniorów Starszych

MKS Trzebinia – ZKS Unia Tarnów 0:6
Bramki: G.Kieroński x4, D.Dudra, F.Jaśkiewicz

Skład: I.Wojtar(SZ.Wójcik), J.Wójcikowski(K.Ligęski), Y.Bennour Hamza, D.Dudra, J.Bryl(O.Sznajder),K.Bennour Hamza, M.Sułek, M.Moskal, Kieroński G.(P.Świątek), K.Brongiel, F.Jaśkiewicz.

„Wygrana cieszy, ale ja jestem zadowolony ze stylu, jaki zaprezentowaliśmy. Od początku byliśmy bardzo zdeterminowani, wykorzystaliśmy ospały początek rywala,  szybko strzelając trzy bramki. Pomimo wysokiego prowadzenia nie cofnęliśmy się, a jeszcze bardziej podkręciliśmy tempo, czego efektem są kolejne bramki.” – powiedział po meczu trener Paweł Popiela.