Skip to main content

Najważniejszą wiadomością tego wydania SMS z Weekendu jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej naszych Juniorów Młodszych, którzy pod wodzą trenera Radosława Jacka wywalczyli 1 miejsce w swojej grupie tym samym zapewniając awans drużyny na poziom wojewódzki. Nie zawiedli również ich starsi koledzy, którzy pewnie pokonali Beskid Andrychów w stosunku 3:0. Pozostały bilans młodzieżowy to 4 zwycięstwa i 1 remis. Nie zabrakło również spotkań sparingowych w grupie żaków i orlików.

I Liga Junior Młodszy

ZKS Unia Tarnów – Fundacja Górnik Tarnów 2-2

Wielkie słowa uznania dla całej drużyny, za dzisiejszy mecz, jak również cały sezon, który skończymy w radosnych nastrojach. Chłopcy wykonali kawał dobrej roboty, będąc w pełni zaangażowanym w proces treningowy. Ten awans to spory sukces bo wywalczony zawodnikami rocznika 2005 dla których szkoła stworzyła odpowiednie warunki rozwoju. Rok czasu od powstania 1 klasy liceum przynosi już naszej Akademii pierwsze owoce i jest to fajny sygnał dla wszystkich zawodników, że SMS ZKS Unia Tarnów to odpowiednie miejsce do łączenia swojej pasji, z wysokim poziomem edukacji z dużą korzyścią dla młodych zdolnych piłkarzy.

Skład: J. Lipka – J. Bednarek I. Panek, Ł. Ludwin – I. Farbaniec, M.Gawełczyk, K. Hamza, O Soprych – A. Klepacki, S. Mida , P. Zbylut.

Zagrali również: D. Dudra, I. Farbaniec, F. Ptak, K. Banek, M. Moskal, M. Michalik, K. Konieczny

I Liga Młodzików

Unia Tarnów – KS Koszyce Wielkie 7:0 (3:0)

Trener Łukasz Tarkowski: Szybko strzeliliśmy bramkę, co dodało nam pewności siebie. Konsekwentnie i cierpliwie budowaliśmy swoje ataki, co doprowadziło do wielu sytuacji bramkowych. Uznanie dla całej drużyny za dobre spotkanie. Liczymy na spore emocje w końcówce sezonu.

Skład: Adamski Maciej, Biesiada Eryk, Bryl Szymon, Danek Wojciech, Latuszek Paweł, Kowal Jakub, Rzepka Maksymilian, Owsianko Jan, Kaim Alex, Kotapka Wiktor, Gałek Szymon, Starzyk Norbert, Borzęcki Tomasz, Krzysztof Pałucki.

II Liga Trampkarzy

Unia Tarnów – Okocimski Brzesko 2:1

Paweł Węgrzyn : Mecz nie tylko derbowy ale i z ogromnym ciężar emocjonalnym dla zawodników. Sytuacja w tabeli spowodowała , że obydwie drużyny grały ” mecz o wszystko “. Tym bardziej cieszę się i gratuluje drużynie , że rozegrała to spotkanie na swoich warunkach: prowadząc grę i kontrolując ją. Cieszę się również , że po błędzie po stałym fragmencie gry i utracie bramki – wierzyliśmy i dążyliśmy do zwycięstwa.

Skład: Strzałka – Ponikiewski , Popiela , Zbierzkowski – Różycki Miłosz , Mazurkiewicz, Król , Bieś – Padło Różycki Mateusz , Trancygier oraz Gajczewski , Wołoszczuk, Stelmach , Garncarz , Gala, Dulian , Uriasz

Juniorzy Starsi

Unia Tarnów – Beskid Andrychów 3:0

Szybko uzyskaliśmy prowadzenie po stałym fragmencie gry, pierwsze 45 min było w naszym wykonaniu bardzo dobre, graliśmy swobodnie tworzyliśmy sytuacje bramkowe. Do przerwy prowadziliśmy różnicą trzech bramek co mocno wpłynęło na drugą połowę, zbyt szybko uwierzyliśmy że mecz się zakończył i drugie 45 min należało do drużyny gości.

Skład: Marek Tomasz ( Wojtar Igor 88 min ) – Matyjewicz Wiktor, Suchowski Patryk , Świątek Piotr – Czech Filip ( 53 min Bis Bartosz ), Pilus Bartłomiej, Jękosz Paweł ( 62 min Kemil Hamza ) , Wójcikowski Jakub ( Yanis Hamza 87 min ) – Bednarz Mateusz ( 75 min Trzpis Jakub ) , Jaśkiewicz Filip, Bryl Jakub ( Sułek Marcin 58 min )

III Liga Młodzik

Unia Tarnów – Iskra Tarnów 6:0

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Jestem bardzo dumny z chłopaków po tym co zaprezentowali. Szczególnie cieszy mnie gra w fazie ataku – odważna i kreatywna. Chłopcy świetnie wykorzystywali luki między obrońcami i udało im się zagrać kilka bardzo dobry prostopadłych piłek, a do tego dodali jeszcze udane drybling, co razem stanowiło przepis na wygraną w kolejnym meczu.

Skład: Sz. Musiał, I. Matyjewicz, K. Szegda, K. Kudroń, H. Budzik, P. Fasula, A. Garncarz, M. Kajmowicz, K. Englart oraz D. Rzeszutek, A. Trojanowski, E. Grzywiński, A. Krzan, J. Wilk, D. Godek

II Liga Młodzik

Olimpia Wojnicz 1:1 Unia Tarnów

Bardzo podobało mi się jak chłopcy podeszli do meczu. Pełna koncentracja i zaangażowanie do ostatniej minuty. Super zachowywali się w fazie przejściowej z obrony do ataku. Bardzo szybko wychodzili z pod presji przeciwnika i szybko dochodzili do ich pola karnego. Zabrakło niestety skuteczności. Szkoda tez straconej branki w końcówce , zupełnie przypadkowa. Na końcu zaznaczę jedno: my graliśmy w piłkę a przeciwnik grał ale chyba w coś zupełnie innego. Długie piłki i gra na jednego zawodnika nic nie wnosi do piłki młodzieżowej. Chłopcy na tym etapie muszą uczyć się gry w piłkę a nie kopania w piłkę.

Skład: Mucek, Warzecha, Chalcarz, Bryl, Mleczko, Miskowicz , Hebda, Sabat, Kruzel Paprocki, Burzawa, Kasperek, Branka Bryl

IV Liga Młodzik

Unia Tarnów 6:0 Westovia II Tarnów

Wyciągnęliśmy wnioski i zagraliśmy w tym meczy dwie bardzo dobre połowy.  Drużyna realizowała ustalone założenia, przez cały czas kontrolując  grę. Bardzo dobrze asekurowaliśmy się w obronie, dzięki czemu przeciwnicy mieli problemy z stwarzaniem sytuacji. Szybkie tempo oraz wszechstronność naszych akcji ofensywnych przyniosła wiele dogodnych okazji, które zamienialiśmy na bramki. Jestem dumny z zespołu, bo tym  meczem podniósł sobie wyżej poprzeczkę, a to znaczy że robi ciągły postęp.

Skład: Kapustka Kacper- Klaper Filip, Sak Bartosz, Poręba Filip,  Jankowski Seweryn, , Morawiec Nikodem, Pokrywka Franciszek, Zbieć Mikołaj, Kozioł Bartosz oraz Kiełbasa Jan, Zalewski-Partyka Markus

Mecze sparingowe

Unia Tarnów – Orlik Dębno (żaki)

Kolejny udany sparing żaków, cieszymy się, że drużyna z Dębna postanowiła nas odwiedzić. Jak zawsze w meczach naszych najmłodszych zawodników było bardzo dużo bramek, dryblingów i podań, a co najważniejsze widać było u chłopców dużą radość z gry.

Skład: A. Padło, M. Miłkowski, M. Siemaszko, B. Witek, O. Mężyk, F. Sterna

 

Unia Tarnów – Orlik Dębno (skrzaty)

W sobotni słoneczny poranek rozegraliśmy bardzo wartościowy mecz kontrolny. Mecz z rywalem z zewnątrz stwarza zawsze bardzo dobre warunki dla sprawdzenia umiejętności naszych zawodników oraz daje im nowy bodziec do rozwoju. Nasze oba zespoły pokazały się za bardzo dobrej strony. Cieszy fakt bardzo dużej zdobyczy bramkowej, zwłaszcza że była ona efektem realizacji zadań nad którymi pracowaliśmy na treningach

Skrzat gr 2 / Skład: Michał Burkat, Lilianna Dobosz, Oliver Gibała, Michał Owsianka, Antoni Wiatr, Michał Wietrzyk, Maciej Kostrzewa, Piotr Pięta, Wojciech Molenda.

Skrzat gr 1 / Skład: Karol Blacha, Nikodem Buras, Roman Migdał, Dawid Mucha, Krystian Ostręga, Wiktor Szczepanek, Julian Wójcik.