Skip to main content

Uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego jak w każdy weekend brali udział w wielu spotkaniach ligowych. Awansem stał się faktem dla drużyny występującej w III lidze młodzików. W tej samej kategorii wiekowej dzięki zwycięstwu 5:0 reprezentanci I Ligi umocnili się na fotelu lidera rozgrywek.  Nie zawiedli również trampkarze, którzy odnieśli przekonujące zwycięstwo w lidze małopolskiej. Zapraszamy po więcej informacji do całego wpisu!

LIGA MAŁOPOLSKA TRAMPKARZ

Unia Tarnów – MOSiR Bochnia 8:0

Skład: Gajczewski – Witek , Popiela , Ponikiewski – Różycki Miłosz, Jaworski,
Kantor , Dulian – Gala , Różycki Mateusz , Trancygier oraz Kawa , Kurek, Słowik , Padło , Mazurkiewicz Nikodem , Stelmach, Jurek.

Bramki: Gala 1 minuta., Różycki Mateusz 3x ( 24 , 43 , 48 minuta ), Słowik, Jakub 25 minuta., Kantor Olaf 62 minuta., Jurek Kacper 78 minuta., Mazurkiewicz Nikodem 79 minuta.

Paweł Węgrzyn : Procent realizacji założeń modelowych był w dzisiejszym meczu na poziomie najwyższym w tej rundzie dlatego ma to odzwierciedlenie w wyniku spotkania. Gratuluje zawodnikom ważnego zwycięstwa. Wkraczamy w ważny okres: końcówka roku szkolnego , nawał spotkań ligowych a także prywatne sprawy graczy takie jak bierzmowania – musimy utrzymać koncentracje i jakość treningową.

I LIGA MŁODZIK

Unia Tarnów 8:0 Okocimski Brzesko

Skład: Adamski Maciej, Biesiada Eryk, Danek Wojciech, Latuszek Paweł, Kowal Jakub, Rzepka Maksymilian, Pałucki Krzysztof, Owsianko Jan, Dębowski Wojciech, Borzecki Tomasz, Kaim Alex, Kotapka Wiktor, Gałek Szymon, Łabno Jakub, Wielbłąd Bartosz

Trener Łukasz Tarkowski: Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, zwracając szczególną uwagę na aspekty, nad którymi pracujemy. Dobrze przyspieszaliśmy akcje w ostatniej fazie, co dało nam dużo sytuacji bramkowych. Chcemy utrzymać wysoką dyspozycję do końca rozgrywek.

Macierz Lipnica Murowana – Unia Tarnów 0:5

Skład: Adamski Maciej, Biesiada Eryk, Bryl Szymon, Danek Wojciech, Latuszek Paweł, Kowal Jakub, Rzepka Maksymilian, Owsianko Jan, Dębowski Wojciech, Kaim Alex, Kotapka Wiktor, Gałek Szymon, Łabno Jakub, Starzyk Norbert

Trener Łukasz Tarkowski: Ciężko było się przebić przez nisko broniącego rywala. Cieszy mnie to, że graliśmy cały mecz konsekwentnie atakiem pozycyjnym na połowie Macierzy, co sprawiło, że przeciwnik opadł z sił i stworzyło się więcej miejsca w pobliżu bramki.

III LIGA TRAMPKARZ

Olimpia Wojnicz 1:6 Unia Tarnów

Skład: I. Święch, A. Szklarz, M. Malisiewicz, B. Uriasz, K. Niemiec, O. Kawa, B. Bieś, M. Stelmach, M. Dulian, W. Jankowski, E. Sielewicz

Strzelcy:
Dulian x2, Sielewicz x2, Jankowski, Stelmach

Okiem trenera: Gratulacje dla drużyny za komplet zwycięstw i awans do wyższej ligi. Chłopcom należą się pochwały za zaangażowanie i determinację od początku spotkania.

JUNIOR MŁODSZY

Tarnovia Tarnów 0:0 Unia Tarnów

Skład: J. Lipka – J. Bednarek I. Panek, Ł. Ludwin – K. Banek M.Gawełczyk, K. Hamza, O Soprych – A. Klepacki, S. Mida , P. Zbylut.
Zagrali również: M. Bednarz, I. Farbaniec, F. Ptak,

Na mecz derbowy jechaliśmy mocno zmotywowani ,a zespół z myślą o kontynuacji zwycięskiej serii. Początek meczu to optyczna przewaga gospodarzy, ale z każdą minutą przejmowaliśmy kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Stworzyliśmy sobie kilka dobrych okazji ,ale niestety nasza skuteczność i precyzja w tym dniu stała na niższym poziomie. Mecz jak na wymiar spotkań derbowych stał na wysokim poziomie, a gra mojej drużyny mogła się podobać. Cieszę się , że przy takiej intensywności spotkań chłopcy zawsze wyglądają lepiej fizycznie od przeciwnika. Zostały nam 4 kroki do wyznaczonego celu ,a pierwszy z nich mam nadzieję postawimy już we wtorek na ciężkim terenie w Gorlicach.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

ZKS Unia Tarnów 0:3 Sandecja Nowy Sącz

Skład: J. Strzałka, Sz. Kolasiński, Sz. Zbierzkowski, K. Mróz, Ł. Musiał, B.Solarz, P. Dzióbak, M. Garncarz, J. Hajdo, F. Woloszczuk, B. Szarek.

Ławka rezerwowych: Sz. Gajczewski, A. Wójcik, F. Jasiak, M. Różycki, F. Szczurek, F.Padło, O. Kantor

W środę rozegraliśmy kolejne spotkanie. Drużyna przeciwną był aktualny Vice lider ligi Sandecja Nowy Sącz. W tym spotkaniu oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji, jednak to drużyna z Nowego Sączą była bardziej precyzyjna i wygrała. W tym meczu z pewnością zabrakło skuteczności ale rownież organizacji gry całego zespołu.

BKS Lublin 3:0 ZKS Unia Tarnów

Skład:  J. Strzałka, K. Mróz, Ł. Musiał, E. Kurek B.Solarz, P. Dzióbak, F. Padło, J. Hajdo, F. Woloszczuk, B. Szarek, O. Kantor.

Ławka rezerwowych: F. Gala, K. Jurek, F. Bober, J. Mazurkiewicz, F. Jaworski.

Na spotkanie w Lublinie przyjechaliśmy w bardzo okrojonym składzie. Mecz z BKS’em Lublin, był dla nas trudny. Zespół z Lublina dysponował bardzo silnymi i rosłymi zawodnikami. Pomimo ogromnych braków kadrowych i wielu przetasowaniach w składzie, drużyna ambitnie starała się przeciwstawić tak trudnemu przeciwnikowi. W tym meczu zadebiutowało kilku młodych zawodników, którzy mogli zebrać cenne doświadczenie jakim jest gra w Centralnej Lidze Juniorów.

III LIGA MŁODZIKÓW

Wolania Wola Rzędzińska – Unia Tarnów 0:1

Skład: Sz. Musiał, I. Matyjewicz, K. Szegda, M. Kajmowicz, H. Budzik, K. Bąk, P. Fasula, A. Krzan, K. Englart oraz D. Rzeszutek, D. Godek, A. Trojanowski, E. Grzywiński, A. Garncarz

Strzelcy: Budzik

Dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników. Pomimo tego, że mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem, to trzeba pochwalić chłopców za to, że stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji strzeleckich i cały czas chcieli atakować. Bardzo dobrze wyglądała też współpraca zawodników w obronie, m.in. wzajemna asekuracja i komunikacja. Oby tak dalej w następnych meczach, które na nas czekają.

IV Liga Młodzik

Olimpia Wojnicz- ZKS Unia Tarnów 3:3 (1:0)

Bramki: Sak Bartosz ( 45 min ), Popiela Kacper ( 52 min ), Pokrywka Franciszek ( 56 min )

Skład: Kapustka Kacper-Zalewski-Partyka Markus, Klaper Filip, Sak  Bartosz, Kocik Filip, Kozioł Bartosz, Morawiec Nikodem, Pokrywka  Franciszek, Zbieć Mikołaj oraz Poręba Filip, Popiela Kacper, Kiełbasa Jan

W dzisiejszym meczu byliśmy zmuszeniu zagrać przeciwko cofniętemu i  dobrze zorganizowanemu w środku pola zespołowi. Mimo tego stwarzaliśmy  wiele sytuacji bramkowych po akcjach w bocznych sektorach boiska.  Niestety w najważniejszych momentach brakowało nam skuteczności a czasem  odrobiny szczęścia. Drużyna pokazała olbrzymią determinację uporczywie  dążąc do odwrócenia losów meczu przy dwubramkowej przewadze przeciwnika,  za chciałbym ją pochwalić. Każdy mecz stwarza nam inne wymagania dzięki  czemu drużyna i poszczególni zawodnicy ciągle się rozwijają a to jest  na tym etapie najważniejsze.

ZKS Unia- Nowa Jastrzabka Żukowice 13-0.

Chłopcy pokazali dziś kawał dobrego futbolu. Zrealizowali wszystkie zadanie jakie zostaly przedstawione przed meczem. Po zdobyciu bramki dążyli od razu do strzelenia kolejnej i kolejnej… Najważniejsze jednak jest to, że gole padały po pięknych zespołowych akcjach! Nie było w tym żadnego przypadku. Widać, że to nad czym pracujemy w tygodniu, przynosi efekty! Gratulacje dla chłopaków !

Skład: Mucek, Warzecha, PAZGAN, Krużel, Bryl, Miśkowicz, Sabat, Burzawa, Hebda Paprocki, Chalcarz, Kasperek
Bramki: Bryl 2x, Hebda 3x, Kasperek, Krużel, Miśkowicz 2x, Chalcarz, Sabat 2x, Burzawa

MECZE SPARINGOWE

Rocznik 2011 nie zwalnia tempa!

Świetne widowisko stworzyły ,,Jaskółki” z rocznika 2011 na turnieju o  Puchar Akademii 21 Chrzanów, na który zostały zaproszone obok takich  zespołów jak: Zagłębie Sosnowiec, Ruch Chorzów czy Wisła Kraków. Wszystkie rozegrane spotkania grupowe okazały się niezwykle wyrównane, o  czym świadczy fakt, że o wyniku końcowym decydował za każdym razem tylko  jeden gol. Warto zaznaczyć, że w każdym z meczów grupowych, w których rywalami  były: Wisła Kraków, AP 21 Chrzanów i Termalica Nieciecza, zawodnicy z  Tarnowa do ostatnich sekund meczu walczyli o wygraną, strzelając tym  zespołom łącznie 6 niecodziennej urody bramek i kilkukrotnie odwracając losy pojedynków.

W drugiej fazie turnieju, tarnowskiej Unii przyszło zmierzyć się z  Puszczą Niepołomice, Górnikiem Libiąż oraz AP Wieliczka. W meczach Nasi gracze stworzyli ogromną ilość sytuacji strzeleckich, dokładając  kolejnych 7 bramek, a co najważniejsze, prowadząc grę od początku do  końca każdego z meczów.

Jednak nie wynik był tutaj najważniejszy, a sama gra, która tego dnia  stała na bardzo wysokim poziomie. Drużyna Unii Tarnów w każdym z 6-ściu  meczów turnieju strzeliła minimum jedną bramkę.

Jaskółki reprezentowali: Miłosz Michałek, Adrian Ostręga, Filip Rzepka,  Aleksander Kokoszka, Karol Rybski, Kornel Szlachta, Filip Grzenia, Jakub  Kolak, Eryk Michalski, Igor Jakubas, Miłosz Wagnerowski.

Trener Sebastian Greń: ,,Jestem dumny z postawy chłopców w czasie całego  turnieju. Zagrali 6 bardzo dobrych spotkań, w których w każdym meczu do samego końca dążyli do wygranej, nie zwracając uwagi na aktualny wynik  pojedynku, co pokazuje, że nie interesował chłopców podział punktów z  tak uznanymi drużynami jak Wisła, AP21 czy Termalica. W meczach tych  kilkukrotnie odwracaliśmy losy spotkania, strzelając niesamowite bramki. Po tym wartościowym teście, już w przyszły weekend udamy się do Łodzi,  na turniej szkoleniowy, na który zostaliśmy zaproszeni, by zmierzyć się m.in. ze Stomilem Olsztyn, Wigrami Suwałki, Cracovią Kraków czy  Bumerangiem Wrocław. Szansę zmierzenia się z najlepszymi otrzymają  kolejni chłopcy z naszej szerokiej kadry”.

W miniony poniedziałek, drużyna rocznika 2011, na swoich obiektach  treningowych, gościła chłopców z AP Wierzchosławice. Mecz przebiegł pod  znakiem widowiskowych bramek i indywidualnych popisów. W całym meczu  padło blisko 40 goli, co tylko podkreśla ofensywne nastawienie obu ekip.

Jaskółki reprezentowali: Filip Grzenia, Eryk Michalski, Ignacy Wasa, Jan Tylko, Kornel Szlachta, Krzysztof Zięba, Igor Jewulski, Kamil Kubis, Piotr Ciochoń, Karol Rybski, Ksawery Trancygier,  Maksymilian Poręba.

Trenerzy: Sebastian Greń, Marcin Zając

Trener Sebastian Greń: ,,Mecz z drużyną z Wierzchosławic był dobrą  okazją, by umożliwić chłopcom, którzy nie zagrali w ubiegły weekend w  turnieju w Chełmku, rywalizację w dużym wymiarze czasu, sprawdzając  swoje możliwości na różnych pozycjach. W czasie całego spotkania  mogliśmy zobaczyć sporo udanych, indywidualnych akcji, do których zawsze mocno zachęcamy naszych zawodników”.

W minionym tygodniu, chłopcy z kategorii Orlik, rozegrali natomiast mecz kontrolny z zespołem Westovii Tarnów. Mecz odbył się na obiektach treningowych naszej Akademii, na których padło łącznie ponad 30 goli w ciągu 90 min gry. Gra przebiegła w przyjaznej atmosferze. Nasi młodzi piłkarze zanotowali sporo składnych akcji czego efektem było wiele pięknych bramek. To kolejne spotkanie rocznika 2011 z Westovią Tarnów dzięki nawiązanej współpracy między ,,Jaskółkami” a popularnymi ,,Żabkami”.

Trener Marcin Zając

Bardzo nas cieszy, że partnerski klub ponownie nas odwiedził. Postawił nam dziś wysoką poprzeczkę, trzeba przyznać, że spotkanie przez długą część gry było bardzo wyrównane. Nas bardzo cieszy to, że chłopcy chcą grać, dziś na sparingu pojawiło się dwudziestu zawodników.

Jaskółki reprezentowali: Jakub Kolak, Filip Grzenia, Eryk Michalski, Ignacy Wasa, Jan Tylko, Kornel Szlachta, Krzysztof Zięba, Filip Rzepka, Igor Jewulski, Kamil Kubis, Maksymilian Dropiński, Adrian Ostręga, Jakub Warchałowski, Jakub Augustyn, Nataniel Fasula, Piotr Ciochoń, Karol Rybski, Mikołaj Jarosz, Ksawery Trancygier.

„Partnerska gra”

W miniony poniedziałek, chłopcy z kategorii Orlik, rozegrali mecz  kontrolny z zespołem Westovii Tarnów. Mecz odbył się na obiektach  treningowych naszej Akademii, na których padło łącznie ponad 30 goli w  ciągu 90 min gry. Gra przebiegła w przyjaznej atmosferze. Nasi młodzi piłkarze zanotowali  sporo składnych akcji czego efektem było wiele pięknych bramek. To  kolejne spotkanie rocznika 2011 z Westovią Tarnów dzięki nawiązanej współpracy między klubami z popularnymi „Żabkami”.

Trenerzy: Marcin Zając, Mateusz Rzeszutko, Łukasz Lisak

Trener Marcin Zając

Bardzo nas cieszy, że partnerski klub ponownie nas odwiedził. Postawił  nam dziś wysokoą poprzeczkę, trzeba przyznać, że spotkanie przez długą  część gry było bardzo wyrówanane. Nas bardzo cieszy to, że chłopcy chcą  grać, dziś na sparingu pojawiło się dwudziestu zawodników. W weekend  przed „Jaskółakmi” kolejne ciekawe spotkania, wybieramy się na turniej  do Chełmka gdzie zmierzymy się z UKS AP 21 Chrzanów, Wisłą Kraków czy Termalicą Nieciecza.

Jaskółki reprezentowali: Jakub Kolak, Filip Grzenia, Eryk Michalski, Ignacy Wasa, Jan Tylko, Kornel Szlachta, Krzyztof Zięba, Filip Rzepka, Igor Jewulski, Kamil Kubis, Maksymilian Dropiński, Adrian Ostręga, Jakub Warchałowski, Jakub Augustyn, Nataniel Fasula, Piotr Ciochoń, Karol  Rybski, Mikołaj Jarosz, Ksawery Trancygier.