Skip to main content

Kolejny weekend i kolejna dawka sprawozdań meczowych dotyczących naszych uczniów. Wysokie zwycięstwa juniorów młodszych z Gorlicami oraz Nowym Wiśniczem, remisowe spotkanie z Tarnovią w młodzikach oraz mecze kontrolne naszych najmłodszych grup młodzieżowych.

ZKS Unia Tarnów  – Glinik Gorlice 7 – 0  (5 – 0)

Bramka: Patryk Zbylut x2, Antoni Klepacki X2, Oliwier Soprych x3.

Skład: J. Lipka –J.Bednarek, I. Panek, Ł. Ludwin – K. Banek M.Gawełczyk, K. Hamza, O Soprych – A. Klepacki,  S. Mida , P. Zbylut.
Zagrali również: K. Konieczny, K. Banek M. Moskal, F. Ptak, M. Michalik, D. Dudra, Sz. Wójcik.

Od początku spotkania byliśmy dobrze dysponowani co przekładało się na stworzone sytuacje. Dobrze operowaliśmy piłką na połowie przeciwnika, a nasze akcje były finalizowane w różny sposób. Wysoki wynik pozwolił na przeprowadzenie kilku zmian, a zawodnicy, którzy pojawili się na boisku podtrzymali dobrą dyspozycje z pierwszej połowy. Cieszymy się, że nasza seria przedłużyła się do 5 spotkań.

Dunajec Zakliczyn 2:2 ZKS Unia Tarnów

Mecz zaczął się niespodziewanie bo już od 1 min przegrywaliśmy 1-0. Przewaga wzrostu a co przekładało się nad szybkością przeciwnika była aż nad to widoczna. Niedługo później straciliśmy bramke nr 2 . I to był ten moment , który był przełomowy. Dzięki ładnym akcjom Damian Morawiec strzelił bramkę kontaktowa. Od Ok 20 min to już nie był mecz wyrównany ale całkowicie zdominowany przez nas. Akcja za akcja doprowadziła do remisu – autorem również Morawiec. Do samego końca wierzyliśmy w zwycięstwo i pomimo kilku 100% sytuacji nie udało nam się podwyższyć wyniku. Wielkie brawa dla chlopcow za wiarę i dążenie do celu do ostatniej minuty meczu!

Skład: Mucek, Warzecha, Pazgan, Paprocki, Krużel, Miśkowicz, Morawiec, Sabat, Bryl oraz Hebda, Kasperek, Chalcarz,Rzepka, Burzawa

ZKS Unia Tarnów – Szreniawa Nowy Wiśnicz 10-1 ( 4-0)

Bramki: Antek Klepacki, Yanis Hamza x2, Kacper Konieczny, Filip Szczurek, Miłosz Różycki x2, Jakub Filipczak, Dawid Dudra, Igor Farbaniec.

Skład: S. Wójcik – I  Panek, K. Konieczny, J. Filipczak, – M. Gawełczyk, F. Ptak, M. Michalik, D. Dudra – A. Klepacki, Yanis Hamza, I. Farbaniec

Zagrali również: M. Różycki, F. Szczurek, K. Banek,

Dobry mecz okraszony dużą ilością bramek, pokazał duży potencjał tego zespołu. Bardzo dobrze dzisiaj operowaliśmy piłką w ataku pozycyjnym, a zawodnicy swoją ruchliwością łatwo znajdowali miejsce między liniami z czym duże problemy miał nasz przeciwnik. Gratulacje za kolejny dobry mecz.

Tarnovia Tarnów – Unia Tarnów 1:1 (1:0)

Trener Łukasz Tarkowski: Niestety w pierwszej połowie pozwoliliśmy rywalowi na bezpośrednią grę, która sprawiła nam trochę kłopotów. Na szczęście po korektach w przerwie utrzymywaliśmy piłkę na połowie przeciwnika, co spowodowało, że wyrównaliśmy. Choć nie był to nasz najlepszy mecz, to chłopcy pokazali charakter i grę do ostatniej minuty. Zostawiamy to za sobą, bo już w środę gramy z Okocimskim Brzesko.

Kadra: Biesiada Eryk, Danek Wojciech, Bryl Szymon, Latuszek Paweł, Kowal Jakub, Rzepka Maksymilian, Pałucki Krzysztof, Owsianko Jan, Dębowski Wojciech, Borzecki Tomasz, Kaim Alex, Kotapka Wiktor, Gałek Szymon, Łabno Jakub, Wielbłąd Bartosz

Mecz kontrolny Skrzatów z Radłovią Radłów

Skrzat gr 2 Skład: Lilianna Dobosz, Oliver Gibała, Michał Owsianka, Antoni Sosin, Antoni Wiatr, Michał Wietrzyk, Tomasz Żywczak

Skrzat gr 1 Skład: Karol Blacha, Roman Migdał, Dawid Mucha, Krystian Ostręga, Piotr Pięta, Bartosz Pytel, Wiktor Szczepanek, Julian Wójcik

„Sobotni mecz rozgrywany był w zmiennej pogodzie, przy padającym momentami deszczu. Cieszy fakt, że mimo to w naszych drużynach jest bardzo dobra frekwencja. W kolejnym spotkaniu, udaje nam się wdrożyć aspekty piłkarskie, nad którymi pracujemy podczas treningów. Zaangażowanie naszych młodych zawodników w poczynania boiskowe jest godne podziwu”

Skład: E. Nowak, M. Miłkowski, M. Siemaszko, F. Sterna, A. Padło, O. Białas, O. Mężyk, O. Adamczyk

Jesteśmy bardzo dumni z chłopców, ponieważ pierwszy raz zetknęli się z systemie 6+1 i pomimo zupełnie nowego doświadczenia w swojej piłkarskiej edukacji poszło im świetnie. Mecze były zacięte, wyniki bardzo zbliżone do siebie. Trzeba pochwalić chłopców za to, że odważnie dryblowali i mijali przeciwników. Myślę, że z każdym kolejnym meczem chłopcy będą coraz pewniej się czuć na boisku.

KS Ryglice – Unia Tarnów 0:2

Skład:
Sz. Musiał, K. Szegda, K. Kudroń, M. Kajmowicz, I. Matyjewicz, H. Budzik, P. Fasula, E. Grzywiński, A. Garncarz, A. Krzan, A. Trojanowski, D. Rzeszutek

Unia Tarnów – Błękitni Tarnów 4:1

Skład:
Sz. Musiał, K. Szegda, K. Kudroń, M. Kajmowicz, I. Matyjewicz, H. Budzik, P. Fasula, E. Grzywiński, A. Garncarz, A. Krzan, A. Trojanowski, D. Rzeszutek, D. Godek, K. Bąk, K. Englart

Strzelcy:
Matyjewicz x2, Kajmowicz, Fasula

To był bardzo intensywny tydzień dla tych chłopców i trzeba być dumnym, że nie brakło im sił i w obu meczach walczyli do ostatniej minuty. W czwartkowym meczu przeciwnik przewyższał nas fizycznie, ale mimo to był bardzo zacięty i mieliśmy szanse aby zbliżyć się do remisu – po świetnej akcji naszego zespołu piłka trafiła w słupek. W sobotnim meczu tych akcji było znacznie więcej, szczególnie w drugiej połowie, a skuteczność też uległa poprawie i chłopcom udało się zakończyć mecz z niezłym dorobkiem bramkowym.

W niedzielny poranek drużyna trampkarzy rozegrała mecz 3 ligi okręgowej a ich przeciwnikiem była Zorza Zaczarnie . Pochmurna i deszczowa aura nie przeszkodziła na szczęście Jaskółkom w postawieniu przysłowiowej „kropki nad i ” , nasi zawodnicy rozegrali kolejne spotkanie które w pełni kontrolowali pokazując tym samym , że potrzebują kolejnych bodźców aby ich rozwój nadal odbywał się w harmonijny sposób.

ZKS Unia Tarnów – 20:0 Zorza Zaczarnie

Wbrew pozorom miałem pewne obawy przed meczem dotyczące poziomu motywacji moich zawodników. Było to kolejne spotkanie , w którym przeciwnik nie miał praktycznie nic do powiedzenia heroicznie broniąc własnej bramki. Serdecznie gratuluję drużynie z Zaczarnia , że starali się dzielnie walczyć i pomimo kłopotów kadrowych zakończyli spotkanie.

Skład : Mateusz Starzec – Adrian Szklarz, Miłosz Malisiewicz, Filip Budzik – Filip Radoń , Maksymilian Stelmach , Wiktor Budzik, Eryk Sielewicz, Aleksander Wójcik , Krystian Niemiec, Wiktor Jankowski – Borys Uriasz , Mikołaj Dulian.

Bramki: Wójcik x6, Stelmach x2, Sielewicz x4, Jankowski x5, Budzik W x1, Dulian x2

ZKS Unia Tarnów – Błękitni Tarnów 12:1 (4:0)

Bramki:, Zalewski-Partyka Markus (50 min), Zbieć Mikołaj ( 10, 32, 58 min), Kozioł Bartosz ( 5, 12, 36, 35 min), Jankowski Seweryn (52 min), Sak Bartosz ( 18, 42, 46 min)

Skład: Kapustka Kacper-Zalewski-Partyka Markus, Klaper Filip, Sak
Bartosz, Jankowski Seweryn, Kocik Filip, Kozioł Bartosz, Zbieć Mikołaj,
Pokrywka Franciszek


Od pierwszego gwiazdka kontrolowaliśmy mecz dominując nad przeciwnikiem w każdej fazie gry. Szczególnie jest zadowolony z postawy drużyny po przerwie , gdzie mimo prowadzenia podkręciliśmy tempo gry stwarzając i zamieniając na bramki kolejne sytuacje, po dobrze rozgrywanych atakach pozycyjnych.

Hutnik Kraków – Unia Tarnów II 4 – 1 ( 3 – 0 ).

Skład: Strzałka – Witek , Popiela , Ponikiewski – Kawa , Jaworski , Jurek , Kurek – Gala , Padło , Trancygier oraz Stelmach , Bieś , Słowik , Budzik Filip , Budzik Wiktor , Różycki Mateusz i Mazurkiewicz Nikodem.

Bramka: Olivier Trancygier minuta 55′ – asysta Padło Filip.

Paweł Węgrzyn: W całą odpowiedzialnością mogę pochwalić drużynę. Mimo  porażki , jestem dumny z zaangażowania i determinacji zawodników. Pod  względem piłkarskim nie mamy się czego wstydzić. Nie przyjechaliśmy do  Krakowa bronić swojej bramki. Staraliśmy się grać cały mecz wysoką  obroną , odbierać piłkę jak najbliżej bramki przeciwnika. Chłopaki  pokazali również , że na tle dobrej , starszej drużyny , która zapewne  za niedługo będzie grała w CLJ potrafią nie tylko dobrze otwierać i  budować grę lecz również kreować sytuacje bramkowe. Oczywiście byliśmy  zespołem słabszym , lecz gra z tak dobrym przeciwnikiem to duża nauka  dla tych młodych zawodników , zbieranie doświadczeń.