Skip to main content

Za nami pierwszy, historyczny rok szkolny działalności Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, który obfitował w wiele nauki, wrażeń i cennych doświadczeń. Naszym uczniom stworzyliśmy miejsce, w którym mogli czuć się bezpiecznie i w sposób harmonijny połączona została ich ścieżka rozwoju sportowego oraz edukacji.
Nasi uczniowie to pokolenie młodych i zdolnych adeptów piłki nożnej, ale jednocześnie wspaniałych uczniów. Za nami klasyfikacja końcowa i z duma dzielimy się z Wami fantastycznymi wynikami nauczania jakie w tym okresie osiągnęli nasi podopieczni.

– średnia klasy VI: 4,87
– średnia klasy V: 4,82
– średnia klasy IV: 4,82

Najwyższą średnią w szkole na poziomie 5,67 uzyskali Filip Markowicz, oraz Filip Padło uczeniowie klasy V.
Najwyższą średnią w klasie 6 uzyskał Kacper Konieczny – 5,64
Najwyższą średnią w klasie 4 uzyskali Kamil Bąk, Kacper Mleczko oraz Jan Owsianko – 5,27

Ponadto jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasi uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach i olimpiadach zewnętrznych. Warto wymienić kilka sukcesów indywidualnych z tym związanych.
Maxim Garncarz – I miejsce w Małopolsce w międzynarodowym konkursie z języka angielskiego – The Big Challenge – Maxim pokonał 512 konkurentów ze wszystkich szkół w Małopolsce !
Kacper Konieczny, Filip Padło Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
Jan Owsianko – Udział w etapie wojewódzkim konkursu matematycznego Krakowska Matematyka.

Fundamentem naszego sukcesu są oczywiście doświadczeni, bardzo wymagający nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Warto przypomnieć, iż zdecydowana większość pracowników Szkoły Mistrzostwa Sportowego to nauczyciele dyplomowani z wieloletnim stażem pracy w jednej z najlepszych szkół podstawowych w naszym mieście. Gwarantuje to wysoką jakość edukacji, ale oczywiście to nie wszystko. Musimy pamiętać, że sam, nawet najlepszy nauczyciel, niewiele wskóra jeżeli nie spotka chętnych do nauki uczniów. Dlatego Szkoła Mistrzostwa Sportowego w niespotykany dotąd sposób mobilizuje swoich podopiecznych do ciężkiej pracy nie tylko na treningach, ale przede wszystkim w szkolnej ławie. System klubowych nagród i kar pozwala we właściwy sposób motywować młodych zawodników, którzy wiedzą, że słaba ocena wyklucza ich z rozgrywek ligowych do momentu jej poprawy. Wiedzą również, że za właściwą postawę czeka ich zasłużona nagroda. Dopingowaliśmy ich konkursem „Doceniamy Prymusa” który birał pod uwagę wyniki nauki, ocenę z zachowania, oraz ilość występów w pierwszym składzie meczu ligowego. Laureatami konkursu zostali Kamil Bąk, Filip Padło, Kacper Mleczko oraz Kacper Konieczny, których docenimy wartościowymi nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy.

To jednak nie wszystko. Niezwykle istotnym faktem, pozwalającym na osiąganie takich wyników jest prestiżowa specyfika naszej szkoły. Mało liczne klasy pozwalające na indywidualizacje zajęć, sale na stałe przypisane do uczniów, nauczanie w systemie jednozmianowym, budynek szkoły położony w ustronnym miejscu, to wszystko tworzy komfortowe warunki pracy. Efekty przyszły same.
Wyniki osiągane przez naszych uczniów, oraz notowany przez nich progres sportowy pokazują jednoznacznie, że połączenie wysokiej jakości nauczania z profesjonalnym szkoleniem sportowym jest możliwe tylko i wyłącznie w szkołach o statusie Mistrzostwa Sportowego. Realizacja założonych planów, jak i powstanie Szkoły nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Partnerów –Grupy Azoty, firmy Sokołów oraz Urzędu Miasta Tarnowa! Serdecznie dziękujemy!

Gratulując naszym uczniom, dziękując gronu pedagogicznemu i kadrze szkoleniowej za dotychczas wykonaną prace, życzymy udanych wakacji! Wracajcie wypoczęci i gotowi na kolejne wyzwania w nowym roku szkolnym !