Skip to main content

Rezerwy Unii rozpoczynają przygodę z tegoroczną edycją Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów! Start drużyny „Jaskółek”, złożonej w całości z uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, możliwy jest dzięki realizacji programu Grupa Azoty Pro Junior System. 


Zanim druga drużyna Tarnowskiej Unii powróci do rywalizacji o ligowe punkty, będzie miała okazję sprawdzić się w rozgrywkach Pucharu Polski. W dniu 16 lutego w siedzibie Tarnowskiego Podokręgu Piłki Nożnej zostały rozlosowane pary, a podopieczni trenera Pawła Popieli trafili na ligowego rywala – drużynę LUKS Skrzyszów.

Choć to nie spotkanie ligowe, a rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami, to przyjrzyjmy się sytuacji w tabeli ligi okręgowej obu ekip. Unia Tarnów po rundzie jesiennej jest samotnym liderem z przewagą pięciu punktów nad drugą drużyną z Gosławic, sama gromadząc na swoim koncie 30 oczek. Natomiast nasz jutrzejszy rywal zajmuje 11. Miejsce w tabeli, zdobywając do tej pory 13 punktów. W bezpośrednim starciu obu ekip – Jaskółki rozbiły w meczu wyjazdowym Skrzyszów aż 5 do 0.

Jutrzejsze spotkanie będzie świetną okazją do weryfikacji tego jak przebiega okres przygotowawczy przed zbliżającą się rundą wiosenną, w której rezerwy Unii będą walczyć o awans do V ligi!

Po długiej przerwie nareszcie mamy okazję zagrać w meczu o punkty jesteśmy bardzo zmotywowani i zdeterminowani aby przejść do kolejnej rundy Pucharu Polski . Mamy szeroką kadrę i rywalizacja na dwóch frontach jednocześnie nie powinna sprawić nam większego kłopotu . Mamy swoje cele a jednym z nich jest napewno dotarcie do kolejnych rund rozgrywek pucharowych. Wystąpimy w bardzo młodym składzie złożonym wyłącznie z uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów i liczę, że zawodnicy staną na wysokości zadania – powiedział trener Paweł Popiela.

Spotkanie w ramach Pucharu Polski rozegrane zostanie jutro tj. 11 marca o godzinie 11:00 na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem