Skip to main content

„Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym.”
Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński

Czas pandemii i obostrzeń, nauki zdalnej nie zawsze sprzyja byśmy mogli pomagać innym, byśmy mogli wesprzeć potrzebujących, przynieść radość będącym w izolacji starszym i cierpiącym ludziom.  W przedświątecznym czasie wspólnymi siłami staraliśmy się nieść pomoc pomimo ograniczeń, obostrzeń sanitarnych, aby w niewielkim stopniu pomóc potrzebującym.

Rodzice z klasy I liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z ZSO 1 oraz SMS oraz wolontariusze ze Szkolny Klub Wolontariatu RAZEM z IVLO przygotowali kiermasz wielkanocny przez parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie. Na kiermaszu znalazły się ciasta wielkanocne oraz stroiki. Dochód przeznaczony był dla potrzebujących uczniów naszych szkół.

Wolontariusze zaś Szkolnego Koła Caritas z ZSO1 oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego przygotowali w domach stroiki świąteczne, które następnie w wyznaczonym czasie i miejscu zostały złożony w budynkach szkolny.

Zachowujący wymogi sanitarne – stroiki spakowane w woreczki wraz z przywiązanym bilecikiem z życzeniami, zostały przekazane przez opiekuna SKC dyrekcji placówek, a następnie przez personel rozdane mieszkającym pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej oraz księżom emerytom mieszkającym w Dom Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Wszystkim zaangażowanym uczniom, wolontariuszom, rodzicom pragniemy z serca podziękować, za otwartość, serce, poświęcony czas i wkład pracy w przygotowanie wszystkich akcji.