Skip to main content

Młode Jaskółki zanotowały pierwsze zwycięstwo w sezonie! W meczu domowym Unia Tarnów pokonała lidera rozgrywek V ligi drużynę Dunajec Zakliczyn 4 do 0.


Pierwsza połowa była dość wyrównana. Ulewny deszcz na pewno nie pomagał realizować założeń taktycznych, jednak warunki były takie same dla obu ekip. W tej ciężkiej aurze w pierwszej części gry obie drużyny miały swoje okazje na zdobycie bramki. Groźniejsze jednak stwarzali goście. Którzy oddali kilka obiecujących uderzeń w światło bramki, jednak dobrze dysponowany tego dnia był Szymon Wójcik, który nie pozwolił na stratę bramki. Jaskółki też miały swoje okazje, jednak w pierwszej części gry nie doczekaliśmy się bramek.
W drugiej połowie to drużyna z Tarnowa zaczęła narzucać swój rytm gry. Młode Jaskółki próbowały swoich sił raz z prawej, raz z lewej strony boiska. Jednak nie byli w stanie znaleźć recepty jak po składnej akcji wyjść na prowadzenie. Z pomocą przyszedł stały fragment gry. W 51. minucie piłkę z rzutu rożnego posłał Szymon Mida, a sprytem w polu karnym wykazał się Jakub Bednarek, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zdobyta bramka jeszcze bardziej zmotywowała młodych zawodników Unii Tarnów, którzy chcieli podwyższyć prowadzenie. W 67. minucie ta sztuka się udała. Kolejny stały fragment gry, tym razem rzut karny a przy piłce znalazł się ponownie Szymon Mida. Ten pewnym uderzeniem zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny. To jednak nie wystarczyło Unii Tarnów. Osiem minut później po dynamicznej akcji z piłką w polu karnym znalazł się świetnie dysponowany tego dnia Szymon Mida i pięknym uderzeniem podwyższył prowadzenie. W końcówce Jaskółki zdołały zdobyć jeszcze czwartą bramkę. Sędzia w 85. minucie podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy. Tym razem pewnym egzekutorem okazał się William Woltyński, który ustawił wynik spotkania.

Choć w zastępstwie tego dnia drużynę prowadził trener Radosław Jacek, to kilka słów po meczu przekazał trener Łukasz Tarkowski:

Wreszcie zgarniamy 3 punkty, po bardzo dobrym spotkaniu. Jestem zadowolony z tego jak wyglądał zespół na tle lidera ligi. Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, które tym razem wykorzystaliśmy. Widać było dużą pewność siebie przy piłce, przez co swobodnie wychodziliśmy spod pressingu przeciwnika. W polu karnym byliśmy bardziej konkretni niż w poprzednich spotkaniach, co mnie bardzo cieszy. Mam nadzieje, że utrzymany dobrą dyspozycję w kolejnych meczach


Podbudowane Jaskółki zwycięstwem z liderem w kolejnym meczu udadzą się na derbowe spotkanie z Metalem Tarnów. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę 30 września, a pierwszy gwizdek przy Warsztatowej zabrzmi o godzinie 12:00.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem