Skip to main content

Derbowy pojedynek Unii z Metalem Tarnów zakończył się remisem 2 do 2. Choć młode Jaskółki, podopieczni programu #Grupa Azoty Pro Junior System, przegrywały w tym meczu dwoma bramkami, udało się odwrócić losy spotkania i niewiele brakło, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.


Już przed meczem było wiadome, że popularne Gawrony to doświadczona i dobrze poukładana drużyna. Pierwsza połowa tylko to potwierdziła. Metal dobrze pracował na własnym boisku i to oni w pierwszej połowie zyskali widoczną przewagę. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Już w piątej minucie na listę strzelców wpisał się Damian Wolański. Choć Metal przeważał to jednak w pierwszej części gry nie umiał tego udokumentować drugą bramką. To jednak udało się na początku drugiej połowy. W 70. minucie po raz drugi w notesie sędziego został zapisany numer Damiana Wolańskiego.

W drugiej odsłonie Unia Tarnów zaczęła w końcu realizować plan gry. Młode Jaskółki potrzebowały zaczęły przejmować inicjatywę na boisku rywala. Zyskana przewaga jednak długo nie dawała efektu w postaci bramki. Czasu było coraz mniej a wynik nie ulegał zmianie. W ostatnich dziesięciu minutach jednak Unia Tarnów stawała się coraz groźniejsza. W 82. minucie bramkę kontaktową zdobył William Woltyński. Chwilę później bramkę numer dwa dla tarnowskiej Unii zdobył Filip Szczurek. Choć biało-niebeiscy do ostatnich minut walczyli o pełną zdobycz punktową, to jednak zabrakło im czasu, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.


Kilka słów trenera Łukasza Tarkowskiego po tym spotkaniu:

Zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej na pewno przeważał Metal i stworzył kilka niezłych sytuacji bramkowych. Jeśli chodzi o umiejętności indywidualne i model gry, to jeden z czołowych zespołów tej ligi. W drugiej to my zdecydowanie przeważaliśmy i możemy mówić o niedosycie, że nie wygraliśmy tego spotkania. Nie zmieniliśmy planu po przerwie, lecz po prostu wreszcie realizowaliśmy założenia przedmeczowe. Nasi boczni obrońcy świetnie operowali w półprzestrzeniach, czym robili miejsce dla naszych skrzydłowych. To dało efekt w postaci szybkich ataków na połowie przeciwnika, z którymi ciężko było im się uporać. Fajne doświadczenie dla naszej drużyny, a trzeba dopowiedzieć, że średnia wieku naszego zespołu, który kończył mecz, to 16,5.


W kolejnym meczu Jaskółki zmierzą się na własnym terenie z drużyną GKS Drwina.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem