Skip to main content

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego, w ramach projektu HUMINE, Nasza szkoła zakupiła interaktywne roboty edukacyjne Photon oraz gogle VR.
Są to doskonałe interaktywne pomoce szkolne, które pomagają w prowadzeniu zajęć w duchu STEAM, a nawet STREAM.

Dlatego też zaprosiliśmy do Naszej szkoły Panią Anię Sadowską oraz Pana Marcina Mechlę ze Stowarzyszenia Miasta w Internecie, aby poprowadzili warsztaty dla Naszej kadry pedagogicznej.

Na pierwszy ogień poszły Photony. Zaczęliśmy od unboxingu, później zapoznaliśmy się z pomocami szkolnymi, stroną internetową i aplikacją, a następnie mogliśmy przystąpić do testów. Sprawdzanie możliwości, zmiana ustawień dźwięku, koloru, prędkości, sposobu poruszania się to tylko kilka możliwości przetestowanych przez Naszych nauczycieli.

Następnie przyszła kolej na gogle VR. Każdy uczestnik mógł się przenieść w dowolnie wybrany fragment wirtualnej rzeczywistości. Jedni wybierali podróż po miastach lub kosmosie. Drudzy, żądni adrenaliny, wybierali rollercoaster, a jeszcze inni przenosili się w świat swoich ulubionych bohaterów filmowych.

Jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik szkolenia wyszedł z nową energią i sporą dawką pomysłów, co do wykorzystania tych interaktywnych pomocy w edukacji.