Skip to main content

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przygotowań do sezonu ligowego oraz rozgrywanych sparingów.

Obóz 6 klasy w Mielcu

W dniach 3-8 luty 2020 klasa 6 Szkoły Mistrzostwa Sportowego rocznik 2007 przebywała na obozie sportowym w Rado Resort w Woli Chorzelowskiej kolo Mielca.

Jeśmy bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy na zgrupowaniu. Cały plan jaki nakreśliliśmy sobie przed wyjazdem został wykonany: treningowy, sparingowy jak i wychowawczy. Mieliśmy fantastyczne warunki do podnoszenia swoich umiejętności, ponieważ Hotel Rado zagwarantował nam najwyższej jakości obiekty, wyżywienie a także odnowę biologiczną. Cieszę się też , że obóz przebiegl spokojnie: bez kontuzji, chorób a wszyscy zawodnicy wrócili do Tarnowa zadowoleni.

Zawodnicy z rocznika 2008 na turnieju w ŁODZI

W ubiegły weekend zawodnicy z klas 5a oraz 6, reprezentujący rocznik 2008 udali się na turniej Czaplalandia Cup 2020, na który zostali zaproszeni. Odbył się on w Łodzi, a wzięły w nim udział następujące zespoły: SMS Łódź, PSV Łódź, Unia Skierniewice, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Orzeł Łódź, CHKS Łódź, Pilica Tomaszów Mazowiecki, Sparta Łódź, Widok Skierniewice, APN Piotrków Trybunalski, Andrespolia Andrespol, TMRF Widzew.

Zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie sportowym. Drużyna Unii Tarnów odniosła łącznie 3 wygrane, 2 remisy i 1 porażkę. W pierwszej fazie turnieju pokonała dwukrotnie 1:0 SMS Łódź i Widok Skierniewice, co pozwoliło zająć pierwsze miejsce w grupie i awansować do tzw. grupy ,,Ligi Mistrzów”, w której w początkowo ulegli APN Piotrków Trybunalski 3:1, by następnie odnieść dwa remisy- 2:2 z Andrespolią Andrespol, która przed tym spotkaniem zdobyła aż 17 bramek w 4 meczach, nie tracąc ani jednej oraz 1:1 z PSV Łódź.

Odnotować należy fakt, że w obu starciach ,,Jaskółki” oprócz atrakcyjnej gry, pokazały także charakter i wolę walki, gdyż wyrównujące trafienia dla naszej drużyny padały w ostatnich sekundach spotkania. Niedosyt pozostał, ponieważ jedno trafienie więcej w ostatnim pojedynku grupy Ligi Mistrzów, pozwoliłoby zagrać o 3 miejsce w całym turnieju, jednak 2 zremisowane spotkania i 4 miejsce w swojej grupie, oznaczały grę o miejsce 7, które ostatecznie zajęliśmy. Trudy turnieju i duże tempo rozgrywanych meczów, zmusiły wykończony fizycznie zespół Widoku Skierniewice, który pokonaliśmy już w meczu grupowym, do rezygnacji z gry. Brawa dla grupki kibiców z Tarnowa, którzy przez cały dzień wspierali Nasz zespół.

Udaliśmy się do Łodzi, chcąc sprawdzić swoje umiejętności na tle drużyn z innej części kraju, ale także po to, by zebrać kolejne bardzo ciekawe doświadczenie. Trzeba przyznać, że każda z drużyn, występująca w tej imprezie prezentowała wysoki i wyrównany poziom. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, którzy atrakcyjną grą pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie na organizatorach turnieju i trenerach drużyn przeciwnych. Efektem tego są zaproszenia na kolejne turnieje organizowane w najbliższej przyszłości w tej części Polski.
Chłopcy konsekwentnie realizowali założenia jakie sobie ustaliliśmy przed każdym ze spotkań, czego efektem była duża ilość wykreowanych sytuacji bramkowych, które przełożyły się na piękne gole. Ambitna gra do ostatniego gwizdka kilkukrotnie pozwoliła odwrócić losy spotkania, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości

Turniej w Łodzi już za nami, a rocznik 2008 przygotowuje się już do kolejnych interesujących wydarzeń. W przyszły weekend rozegra on trójmecz z Okocimskim Brzesko i Beskidzką Akademią Piłkarską, natomiast za 2 tygodnie uda się na kolejny turniej. Tym razem w Krakowie, w Bielik Cup zmierzy się z zespołami z terenu Polski i Ukrainy.

Skład: Biesiada Eryk, Kowal Jakub, Latuszek Paweł, Adamski Maciej, Bryl Szymon, Bartyzel Jakub, Paprocki Borys, Starzyk Norbert, Danek Wojciech, Dębowski Wojciech, Kotapka Wiktor, Owsianko Jan, Chalcarz Jakub, Sabat Gniewosz, Wielbłąd Bartosz.

Bramki w turnieju:
Danek Wojciech x 2, Latuszek Paweł x 1, Sabat Gniewosz x 1, Starzyk Norbert x 1, Paprocki Borys x 1