Skip to main content

Styczeń to miesiąc, w którym szkoły i przedszkola robią przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

A u Nas? Również świętujemy, ale inaczej niż wszyscy! W Naszej szkole nie ma uroczystej akademii. Jednym z powodów jest to, że uczniowie są z różnych regionów Polski, często oddalonych wiele kilometrów i godzin od Tarnowa. Logistycznie trudna sprawa, prawda? Dlatego też, wymyśliliśmy swoją tradycję.

Szkolny wolontariat, na czele z Panią Beatą Janowską-Ptasznik, odwiedza seniorów. Samotne czy schorowane osoby często są pozostawione same sobie w tych dniach, a wtedy Nasi uczniowie wychodzą z sercem na dłoni.

Klasa 4a SP, pod wodzą Pana Lechosława Glapińskiego, przygotowała piękne laurki dla seniorów. Następnie Nasi starsi i młodsi uczniowie wybrali się w odwiedziny do samotnych osób, nad którymi sprawujemy piecze oraz odwiedzili pobliskie Domy Pomocy Społecznej. Wolontariusze i opiekunowie, oprócz ciast, laurek i kwiatów, podarowali tym osobom najcenniejszą rzecz: swój czas i rozmowę. Uczniowie recytowali wiersze z życzeniami oraz nie zabrakło wspólnych tańców i zabawy. Uczcili też SETNE urodziny jednej z Pań. Czyż to nie wspaniały wiek?!

Nasi zaprzyjaźnieni, samotni seniorzy otrzymali również ciepły posiłek, a Pani Maria zmywarkę.

Cieszymy się, że mamy tak wspaniałe dzieci i młodzież, a także ludzi, którzy zawsze Nas wspierają! Dzielmy się dobrem. Ono zawsze wraca! Pamiętajcie!