Skip to main content

Uczniowie klas 8a i 8b, na lekcjach informatyki prowadzonych przez pana Bogdana Czernię, realizowali projekt „Wyniki Mistrzostw Świata w liczbach”.

Zadanie polegało na przygotowaniu arkusza w taki sposób, aby po wpisaniu wyników meczów wyłonić medalistów Mistrzostw Świata w Katarze (jeszcze w trakcie trwania mundialu).

W trakcie omawiania projektu uczniowie, wspólnie z nauczycielem, uzgodnili, że zadanie podzielą na dwa etapy. Pierwsza część polegała na zliczeniu osiągnięć (punktów, bramek zdobytych, bramek straconych i różnicy bramek – zgodnie z regulaminem rozgrywek) każdej reprezentacji. Następnym etapem było posortowaniu kolejności we wszystkich grupach oraz wyłonienie medalistów po wpisaniu wyników meczów fazy pucharowej.

Co ciekawe, nasi uczniowie współpracowali ze sobą w środowisku wirtualnym (w chmurze). Dzięki temu mogli swoją indywidualną pracę połączyć z tym co zrobili ich koledzy. Przy okazji zobaczyli jak świetnym narzędziem jest Microsoft EXCEL oraz jak wykorzystać jego możliwości w praktyce.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem