Skip to main content

Niedziela przebiegła pod znakiem turnieju szkoleniowego, który Akademia Unii Tarnów przeprowadziła na sztucznym boisku przy ul. Wojska Polskiego.


W grze udział wzięły: Akademia ZKS Unia Tarnów, Okocimski Brzesko i Krakus Nowa Huta. Każda z nich wystawiła po dwa zespoły, które rywalizowały w systemie każdy z każdym na trzech boiskach. W ten sposób równocześnie udział w grze brało 42 zawodników, którzy łącznie na murawie spędzili po 120 minut bez zbędnych przerw i oczekiwania na swój mecz. Turniej był prowadzony bez klasyfikacji końcowej.

Trener Sebastian Greń: ,,Wierzymy w sens organizacji tego rodzaju rozgrywek. Nie prowadzimy klasyfikacji medalowej oraz nie pobieramy od zespołów żadnych opłat wpisowych. Najważniejsze jest dla nas stworzenie chłopakom możliwości rywalizacji z różnymi przeciwnikami, którzy bardzo chętnie biorą udział w takich inicjatywach. Sztuczne boisko na Wojska Polskiego, to obiekt, na którym trenują na co dzień nasze wszystkie zespoły z Akademii. Stwarza ono możliwość gry na 3,4 boiskach, więc niwelujemy dzięki temu do zera czas oczekiwania na grę, jak to zazwyczaj ma miejsce w turniejach. W poniedziałek przed treningiem, udaliśmy się na lodowisko, by popracować nad techniką jazdy na łyżwach, pamiętając o wszechstronnym rozwoju naszych podopiecznych. „

zagrali: Miłosz Michałek, Adrian Ostręga, Yaraslau Bushkou, Karol Rybski, Filip Grzenia, Jakub Kolak, Nataniel Fasula, Ignacy Wasa, Aleksander Kokoszka, Adam Fikas, Ksawery Trancygier, Michał Imioło, Jan Tylko, Jakub Kaim.