Skip to main content

Klub Sportowy

ZKS UNIA TARNÓW 

IV LIGA MAŁOPOLSKA

Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów został założony w 1928 roku. To ponad 90 lat historii, na którą składają się wieloletnie występy na zapleczu Ekstraklasy i sukcesy odnoszone w Pucharze Polski, z których największym jest dotarcie do półfinału tych rozgrywek.

Obecnie klub występuje w IV lidze małopolskiej i walczy o awans do makroregionalnej III ligi, która jest pierwszym poziomem rozgrywek centralnych. Unia Tarnów to największy i najbardziej zasłużony klub Tarnowa i regionu. O jego sile niejednokrotnie stanowili wychowankowie.

Dzięki programowi Grupa Azoty START i współpracy z Akademią Piłkarską Wisły Kraków, nasz klub stwarza swoim adeptom możliwość podążania jednolitą ścieżką profesjonalnej kariery, zaplanowanej od skrzata po ekstraklasę. Nasi zawodnicy biorą udział w rozgrywkach młodzieżowych każdego szczebla, a zwieńczeniem tej drogi jest gra w pierwszym zespole Unii Tarnów. Z powodzeniem szkolimy piłkarzy, którzy znajdują miejsce w składach reprezentacji polski, a także klubów ekstra klasowych i pierwszoligowych drużyn.