Skip to main content

Uczniowie klasy 5, na lekcji matematyki i geografii, wykonywali projekt pt. „Jedziemy na mundial”. Zostali losowo podzieleni na czteroosobowe grupy. Każdy zespół miał za zadanie wybrać mecz na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze, który chcieliby zobaczyć. Następnie mieli się zastanowić, kogo by zabrali na mecz gdyby mogli polecieć na mundial.

Wykorzystując smartfony i dostęp do Internetu, mieli za zadanie samodzielnie sprawdzić gdzie dany mecz się odbywa, cenę biletu oraz aktualny kurs euro lub dolara. Kolejnym zadaniem było obliczenie ile zapłacą łącznie za bilety dla całej grupy. Uczniowie musieli również pomyśleć, jakim środkiem transportu mogą się dostać do Kataru oraz ile ich to będzie kosztowało, gdzie przenocować i co jeszcze zobaczyć.

Uczniowie zaplanowali kilkudniowy pobyt wraz z noclegiem, przelotem oraz meczem. Na lekcji geografii wyszukali najbardziej popularne miejscowe atrakcje.

Wszystkie swoje plany i obliczenia musieli zapisać na plakatach i przedstawić te informacje w jak najciekawszej formie.

Dzięki temu projektowi uczniowie mogli poszukać przydanych informacji w Internecie, sprawdzić kursy walut, policzyć realne koszty wycieczki, poćwiczyć działania pisemne, dowiedzieć się gdzie leży Katar, jak się tam dostać oraz co ciekawego czekałoby na nich na miejscu. Uczniowie popracowali również nad umiejętnością pracy w grupie, planowaniem zagranicznego wyjazdu i poszerzaniem geograficznej wiedzy.