Skip to main content

W minioną sobotę zawodnicy orlika młodszego udali się w nie daleką podroż do Koszyc Wielkich na turniej szkoleniowy , który organizował KS Koszyce Wielkie. Turniej miał na celu stworzenie zawodnikom warunków rywalizacji sportowej bez presji i  obfitował on w bardzo dużo grania.


W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły – gospodarze z Koszyc, AP Wierzchosławice, Westovia Tarnów oraz Unia Tarnów, a każdy rozegrał ze sobą mecz i rewanż. Nasi chłopcy dzięki temu rozegrali bardzo dużo spotakań a efektywny czas gry wyniósł 90 min. Turniej miał charakter szkoleniowy to znaczy nie była prowadzona na nim żadna klasyfikacja, nie zapisywano wyników oraz nie wręczano nagród.

Nasz klub reprezentowali: Aleksander Furmański, Jakub Hajdo, Kacper Nalepka, Patryk Mróz, Oliwier Białas, Oliwier Mężyk, Antoni Padło, Klaudiusz Rzepka, Miłosz Żesławski, Maksymilian Miłkowski.

Trener Marcin Zając powiedział – Za nami bardzo udany turniej, cieszymy się z postawy chłopców, którzy wprowadzili do gry te elementy nad którymi pracowaliśmy w mikrocyklu. Cały zeszły tydzień ćwiczyliśmy grę 1×1 w ataku i było dziś widać podczas spotkań, że chłopcy ochoczo wchodzą w takie właśnie pojedynki, co mnie cieszy. Wynik dla nas nie jest najważniejszy, dążymy do tego, aby nasza gra samoistnie go wykreowała i tak też było dzisiaj gdzie odnieśliśmy komplet zwycięstw. W każdym ze spotkań potrafiliśmy składnie budować akcję od naszej bramki, co bardzo mnie cieszy jako trenera, gdyż  widać postęp w naszych poczynaniach. Chcę nadmienić, że właśnie takie gry sprawiają wiele radości dzieciom i niwelują niepotrzebny stres. Chłopcy sami mi powiedzieli podczas turnieju, że jak jest tyle grania co dziś, nie ma miejsc na podium i o dziwo statuetek, to się nie stresują, a gra ich bardziej cieszy. Oby więcej takich inicjatyw w naszym regionie.