Skip to main content

Na każdym przedmiocie staramy się angażować uczniów do pracy. Również na lekcji religii Nasza młodzież realizuje projekty i lekcje aktywizujące. Ale czy da się sport połączyć z katechezą? U Nas wszystko jest możliwe.

W dobrych zawodach wystąpiłem.

Na lekcji religii w klasie 8a, uczniowie zostali podzieleni na grupy, których zadaniem było przedstawienie wybranej postaci ze świata sportu. Następnie poszczególne zespoły prezentowały wybranych przez siebie piłkarzy, ukazując ich dorobek sportowy. Prezentacji dokonywano na płaszczyźnie gry reprezentacyjnej, klubowej oraz indywidualnych osiągnięć i wyróżnień zawodnika. Przeprowadzone działania pozwoliły na zapoznanie się z byłymi gwiazdami piłki nożnej, których kariera sportowa może być inspiracją dla przyszłych pokoleń.

Jan Paweł II – papież sportu.

Natomiast w klasie 7a Szkoły Podstawowej, uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe grupy. Ich zadaniem było przedstawienie graficzne papieża Jana Pawła II i dyscypliny sportu, które uprawiał w czasie swojego pontyfikatu. Uczniowie w swojej pracy mogli korzystać z zasobów internetowych oraz zastosować dowolną formę plastyczną. Po wykonaniu zadania każda z grup miała omówić swoją pracę. Zastosowana metoda odwróconej klasy pozwoliła uczniom doświadczyć pracy zespołowej, umiejętności współpracy, wyszukiwania istotnych informacji oraz bliższego poznania św. Jana Pawła II.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem