Skip to main content

W niedzielę rezerwy Tarnowskiej Unii, podopieczni programu Grupa Azoty Pro Junior System zmierzą się w hicie kolejki ligi okręgowej z drużyną KS Nowa Jastrząbka-Żukowice. Obecnie to dwie czołowe drużyny ligi okręgowej, więc ewentualne zwycięstwo ZKS Unii Tarnów może być ogromnym krokiem ku awansie do V ligi. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 15:00 na Stadionie Sportowym TOSiR przy ul. Piłsudskiego. Po ostatnim zwycięstwie nad Polanem Żabno podopieczni trenera Pawła Popieli – będą chcieli kontynuować zwycięską passę.


Jest wiele argumentów, które mogą przekonać Was do tego aby niedzielne popołudnie spędzić na Stadionie Sportowym TOSiR przy ul. Piłsudskiego. Przede wszystkim dojdzie tam do starcia lidera oraz wicelidera Ligi Okręgowej. Obecnie druga drużyna Unii Tarnów ma na swoim koncie 39 punktów zdobytych w 16 spotkaniach. Za ich plecami plasuje się właśnie drużyna KS Nowa Jastrząbka-Żukowice. Które zgromadziła 31 punktów, również rozgrywając do tej pory 16 spotkań. Jest to starcie o przysłowiowe „6” punktów. W przypadku zwycięstwa Unii – ich przewaga nad resztą stawki wzrośnie i może się okazać, że już nikt nie będzie w stanie im zagrozić. Natomiast w przypadku zwycięstwa Jastrząbki ta przewaga może zmaleć. Taki scenariusz na pewno mógłby dostarczyć sympatykom ligi okręgowej więcej emocji w pozostałej części sezonu. Jednak podopieczni trenera Pawła Popieli na pewno nie biorą pod uwagę takiego rozwiązania i w tym starciu będą walczyć o kolejny komplet punktów.

Smaczku do tej rywalizacji dodaje fakt, że Unia w rundzie jesiennej wysoko przegrała w meczu wyjazdowym z KS Nowa Jastrząbka-Żukowice. Tamto spotkanie zakończyło się porażką Jaskółek aż 5 do 2. To kolejny argument dla Biało-Niebieskich, aby powalczyć o komplet punktów i tym samym odwdzięczyć się za tamtą porażkę.


Przed tym spotkaniem zadaliśmy kilka pytań trenerowi ZKS Unia II Tarnów – Pawłowi Popieli:

Przed wami bardzo ważne spotkanie z wiceliderem. Czy nastawienie drużyny do tego starcia jest inne niż do pozostałych?

Nie. Chcemy wygrać i powiększyć przewagę. Czujemy się pewnie na fotelu lidera.

Z drużyn, które próbują was dogonić chyba najlepszą firmę obecnie prezentuje właśnie drużyna Jastrząbki. Czy macie przygotowany plan jak pokonać ich w hicie kolejki?

Faktycznie, transfery jakich dokonali w przerwie zimowej były imponujące jak na ten poziom rozgrywek, na pewno chcą najpierw odrobić stratę do nas a później zająć miejsce premiowane awansem dlatego liczę na to, że w niedzielę będą chcieli grać w piłkę, a nie ograniczać się do prostych środków. Nie będziemy niczego zmieniać, zamierzamy atakować od pierwszych minut, szybko reagować po stracie piłki i skutecznie organizować się w fazie bronienia.

W pierwszym waszym spotkaniu wysoko przegraliście, czy ta „wpadka” motywuje was do zrewanżowania się?

Nie, na jesień przegraliśmy zasłużenie. Bardzo dobrze pamiętam tamten mecz ale nie mam złych wspomnień po porażce w Jastrząbce. Zostaliśmy tam bardzo dobrze przyjęci, na nasz mecz przyszło dużo kibiców a dodatkowo od tamtego momentu zaczął się nasz marsz w górę tabeli.

Jakie czynniki uważasz za kluczowe, które przemawiają za tym, że to właśnie wy wygracie to starcie?

Uważam, że nie jesteśmy faworytem tego meczu, to naprawdę mocna kadrowo drużyna, w której grają zawodnicy występujący kilka miesięcy temu nawet na 3 poziomie rozgrywek. Ale nie ma to oczywiście znaczenia. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy dobrą passę więc nie widzę powodów, żeby się czegokolwiek obawiać. Z drugiej strony zbyt duża pewność siebie też nie jest dobra. Po prostu musimy wykonać dobrze swoją pracę a boisko ją zweryfikuje.

Jakie aspekty gry Unia musi w tym starciu szczególnie kontrolować, aby wywalczyć 3 punkty?

Szczerze mówiąc w ogóle nie skupialiśmy się w tym tygodniu na ekipie trenera Macioska, nie sądzę, żeby była to drużyna powtarzalna w jakiejkolwiek fazie gry więc nie wiem czego mogę się spodziewać. W poprzednim meczu strzelali bramki po bezpośrednich atakach i dośrodkowaniach w pole karne. Jeśli tak też będzie i tym razem to naszym zadaniem będzie do tego nie dopuścić. Jeżeli będziemy kreować grę i złapiemy kontrolę nad piłką to ważne będą nasze zachowania i to jak wykorzystamy ustawienie przeciwnika.


Przypomnijmy! Spotkanie na szczycie Tarnowskiej Ligi Okręgowej, odbędzie się w sobotę 15 kwietnia. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 15:00. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Stadion Sportowy TOSiR przy ul. Piłsudskiego! Drużyna KS Nowa Jastrząbka-Żukowice również zaprasza na to starcie.


🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem