Skip to main content

W ubiegłym tygodniu Nasza kadra pedagogiczna, reprezentowana przez Panią Wicedyrektor Barbarę Kuklewicz, Panią Justynę Głodek i Panią Urszulę Skorecką, wzięła udział w EDUKAMPIE. Obóz edukacyjny odbywał się w dniach 25-29.09.2023 r. w Muszynie.

Program wyjazdu był bardzo bogaty. Pierwszego dnia dyrektorzy szkół przedstawiali realizację projektu HUMINE w swoich szkołach i zmian, które nastały. Natomiast nauczyciele, laureaci konkursu na Najlepszy Cyfrowy Projekt Edukacyjny, prezentowali swoje innowacyjne lekcje.

W kolejnych dniach odbyły się warsztaty z Panią Magdaleną Wojewódzką oraz Panem Łukaszem Gierkiem.
Uczestnicy poznawali użyteczność m.in. urządzeń takich jak drukarka 3D i długopisy 3D. Tworzyli murale z użyciem laptopa, projektora, farb oraz długopisów 3D. Zapoznawali się z metodą gamifikacji i ciekawymi tajnikami znanych gier.

Wszyscy uczestnicy obozu przeszli kurs pilota drona oraz zdawali egzamin, po którym uzyskali licencję. Zajęcia praktyczne poprowadził Pan Marcin Mechla wraz z Panem Grzegorzem Foltakiem. Nasza kadra ćwiczyła latanie dronem i nagrywała filmy, które następnego dnia montowała.

Szkolenie było bardzo ciekawe i merytoryczne. Wszyscy uczestnicy, bogatsi o nową wiedzę, z zapałem planują wcielać nabyte umiejętności w pracy pedagogicznej.
Oczywiście nie zabrakło czasu na zwiedzanie przepięknej, skąpanej w słońcu, Muszyny.