Skip to main content

Zawodnicy Unii Tarnów z rocznika 2011 zajęli 2 miejsce w turnieju organizowanym przez Akademię GKS Tychy. W całym turnieju rozegrali oni 7 spotkań, odnosząc w nich 5 wygranych, 1 remis oraz 1 porażkę. Warto zaznaczyć, że młode jaskółki zdobyły w całym turnieju aż 24 bramki, a straciły zaledwie 11.

Tym sposobem strzelali bramkę średnio co 4 minuty, a tracili co 11 minut. Turniej rozgrywany był w systemie 4+1 na nowoczesnych, krytych boiskach ze sztuczną murawą. Drużyna Unii zdobyła identyczną liczbę punktów, co zwycięzca turnieju FC Wrocław Academy.

Skład: Michałek Miłosz, Kolak Jakub, Grzenia Filip, Ostręga Adrian, Rybski Karol, Trancygier Ksawery, Rzepka Filip, Mizera Mateusz, Tylko Jan.

Komplet wyników drużyny:

  • ZKS Unia Tarnów – MUKP Dąbrowa Górnicza 3:2
  • ZKS Unia Tarnów – APN GKS II Tychy 4:1
  • ZKS Unia Tarnów – CKS Piast Cieszyn 4:1
  • ZKS Unia Tarnów – Unia Kosztowy 7:3
  • ZKS Unia Tarnów – Forteca Świerklany 3:1
  • ZKS Unia Tarnów – Cedron Brody 3:3
  • ZKS Unia Tarnów – FC Wrocław Academy 0:1

Bramki:
Rzepka Filip x11, Grzenia Filip x4, Rybski Karol x3, Trancygier Ksawery x3, Kolak Jakub x2, Ostręga x1.
Asysty: Rybski Karol x5, Trancygier Ksawery x4, Grzenia Filip x4, Kolak Jakub x3, Rzepka Filip x1, Tylko Jan x1

Klasyfikacja końcowa:
1. FC Wrocław Academy
2. ZKS Unia Tarnów
3. APN GKS II Tychy
4. MUKP Dąbrowa Górnicza
5. Cedron Brody
6. Forteca Świerklany
7. CKS Piast Cieszyn
8. Unia Kosztowy

 

Jestem bardzo zadowolony ze stylu gry jaki prezentowaliśmy we wszystkich spotkaniach, szukając ryzykownych i kreatywnych rozwiązań każdej z akcji, czego efektem były piękne gole, zdobyte przez naszych zawodników. Cieszy zaangażowanie w grę naszych chłopców i dążenie do wygranej, nawet gdy kilkukrotnie przeciwnicy jako pierwsi trafiali do bramki. Byliśmy świadomi swoich umiejętności indywidualnych jak i zespołowych, wiedząc, że mimo dość krótkiego czasu na odrobienie strat, jesteśmy w stanie mimo to strzelić minimum jedną bramkę więcej. Dobra gra i wygrane spotkania cieszą, ponieważ pokazują, że wykonujemy dobrą pracę na treningach, na których regularnie uczęszcza 22 zawodników. Turniej jest dla nas cennym doświadczeniem, ale najważniejsze, że sprawił chłopcom wiele radości