Skip to main content

Zawodnicy Unii Tarnów wzięli udział w 3-dniowym turnieju młodzików w Szalowej. Drużyna Sebastiana Grenia, złożona z zawodników z roczników 2008-2010 rozegrała łącznie 13 spotkań w systemie 8+1, z których dali się pokonać jedynie w trzech z nich, mierząc się m.in. z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Górnikiem Zabrze, Sandecją Nowy Sącz, Progresem Kraków.

Warto zaznaczyć, że przez 300 rozegranych minut, we wszystkim meczach, młode jaskółki straciły zaledwie 3 bramki (1 bramka na 100 minut gry!). Udział w mocno obsadzonym turnieju, jest wartościowym doświadczeniem, uwzględniając styl jaki prezentowała tarnowska drużyna, w każdym meczu utrzymując się zdecydowanie dłużej przy piłce i stwarzając sobie większą liczbę sytuacji strzeleckich. Odważna gra oraz zaangażowanie w grę defensywną całej drużyny z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Skład: Biesiada, Mucek, Danek, Kowal, Dębowski, Latuszek, Kotapka, Bryl, Bartyzel, Adamski, Kaim, Chalcarz, Owsianko, Starzyk, Sabat, Wielbłąd, Rzepka, Miśkowicz, Pałucki, Borzęcki, Gałek.
Trenerzy: Sebastian Greń, Łukasz Tarkowski

Komplet wyników drużyny:
ZKS Unia Tarnów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0
ZKS Unia Tarnów – Wisła Czarny Dunajec 1:0
ZKS Unia Tarnów – Respect Szalowa 1:0
ZKS Unia Tarnów – Progres II Kraków 2:0
ZKS Unia Tarnów – Górnik Zabrze 0:1
ZKS Unia Tarnów- Sandecja Nowy Sącz 0:0
ZKS Unia Tarnów – Szóstka Jasło 0:0
ZKS Unia Tarnów – DAP Dębica 0:0
ZKS Unia Tarnów – APN Sportowiec Modlniczka 0:0
ZKS Unia Tarnów – Sokół Słopnice 0:0
ZKS Unia Tarnów – Szóstka Jasło 0:0
ZKS Unia Tarnów – Wisła Czarny Dunajec 0:1
ZKS Unia Tarnów – Halny Kamienica 0:1

Bramki:
Adamski Maciej, Dębowski Wojciech, Sabat Gniewosz, Danek Wojciech

Trenerzy po meczu powiedzieli:

Trener Sebastian Greń: ,,Chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia na mocno obsadzony turniej, ponieważ chcemy konfrontować nasze umiejętności z najlepszymi. Każde ze spotkań przyniosło wiele emocji, a chłopcy, utrzymując się przy piłce przez zdecydowaną większość czasu, do końca dążyli do wygranej. Dzięki temu mamy świadomość naszych mocnych stron, a także elementów, które wymagają poprawy”.

Trener Łukasz Tarkowski: ,,Od pierwszego meczu było widać wysoki poziom turnieju, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że chłopcy stanęli na wysokości zadania i pokazali się z dobrej strony. Cieszą wyrównane pojedynki takimi zespołami jak Górnik Zabrze czy Podbeskidzie Bielsko-Biała, ponieważ widać systematyczny progres zespołu”.